Nawigacja
Powiat Poznański
Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17
Aktywniość projektowa powiatu poznańskiego


Kalendarz imprez
<< Lut 2018 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Józefinki 2017 w Swarzędzu

Mieszkańcy miasta i gminy Swarzędz po raz kolejny będą się bawić podczas święta patrona, czyli na Józefinkach. Tegoroczne święto potrwa od 30 kwietnia do 1 maja. – Długi weekend majowy to doskonała okazja do wypoczynku, rodzinnych spotkań, wspólnej zabawy. Tegoroczna józefinkowa propozycja adresowana jest do wszystkich pokoleń, każdy bez trudu wybierze dla siebie coś atrakcyjnego – napisał w specjalnym zaproszeniu Marian Szkudlarek burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

Wielbiciele „czterech kółek” wezmą chętnie udział w Samochodowym Rajdzie Flagi, który odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia. Zapisy do rajdu do 26 kwietnia, na stronie www.rajdflagi.pl. Tam także wszystkie niezbędne informacje. Niedziela – 30 kwietnia oraz poniedziałek – 1 maja, to czas w całości przeznaczony na józefinkową rozrywkę na swarzędzkim Rynku. W samo południe ruszy świąteczny Jarmark św. Józefa, gdzie nie zabraknie smakowitych dań lokalnej kuchni, rękodzieła, niebanalnych upominków, fotobudki, czyścibuta, a nawet golibrody!

Dzieci ucieszy fantastyczna Kraina Zabawy – specjalnie dla nich, przez dwa dni i całkowicie bezpłatnie! – dmuchańce, karuzela, trampolina, zjeżdżalnie, gry planszowe i inne niespodzianki. Mebloberek, to z kolei plenerowa gra miejska z nagrodami. Czekają na nią setki wiernych fanów. Hasło tegorocznej rozgrywki: otaczają nas meble! Będzie zatem symboliczna wędrówka przez pomieszczenia mieszkalne, biurowe, szkołę, bibliotekę, ogród. A wszędzie zadania do wykonania, zbieranie punktów i wiele radości. Kategorie jak co roku: grupowa, rodzinna i indywidualna.

W poniedziałek, 1 maja, o godz. 15.00 odbędzie się tradycyjne Spotkanie Józefów. Nie zabraknie tam Strawy św. Józefa i Józefowego Placka, pamiątkowego, wspólnego zdjęcia oraz wyborów Józefy i Józefa Roku. Ponieważ jednak nie ma prawdziwej biesiady bez muzyki, to w niedzielę i poniedziałek będzie można posłuchać swarzędzkich zespołów, dla starszych i młodszych: Olszyny, Chóru Męskiego Akord, Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej oraz Sekcji Piosenki Ośrodka Kultury.

Na Rynku wystąpią także gwiazdy muzyki słowiańsko-bałkańskiej: Slovian’sky, Horpyna, Bubliczki, a Teresa Werner zaprosi wszystkich do świata muzyki biesiadnej – niezwykle popularnej na Śląsku. Kabaret Marcina Samolczyka udowodni z kolei, że można śpiewać, tańczyć, stepować, grać na kilku instrumentach i bawić publiczność. I to prawie jednocześnie! Wszystkie informacje na www.jozefinki.swarzedz.pl

palakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 19 kwietnia 2017


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum

Rok Bogusławskiego
100. rocznica Powstania Wielkopolskiego