Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Kerber odpadła z French Open

Angelique Kerber nie gra już we French Open! Liderka światowego rankingu WTA w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju w Paryżu przegrała 2:6, 2:6 z Rosjanką Jekateriną Makarową. Mieszkająca w Puszczykowie tenisistka także przed rokiem zakończyła rywalizację w tej imprezie po swoim pierwszym meczu. – Nie czuję się dobrze na mączce i kortach ziemnych – przyznała Niemka z polskim paszportem.

Ten sezon dla Angelique Kerber jest wyjątkowo trudny. Ubiegłoroczna triumfatorka Australian Open i US Open nie wygrała jeszcze ani jednego turnieju. – Poprzedni sezon to już historia. Teraz muszę zresetować głowę i jak najszybciej zapomnieć o pierwszej części sezonu. Wkrótce rozpoczynam przygotowania na trawie przed Wimbledonem i mam nadzieję, że moja gra będzie już zdecydowanie lepsza – stwierdziła zawodniczka.

Porażka w pierwszej rundzie French Open może sprawić, że Angelique Kerber straci pozycję liderki rankingu WTA. Najsłynniejszą mieszkankę powiatu poznańskiego mogą wyprzedzić Czeszka Karolina Pliskova oraz Rumunka Simona Halep. Ta pierwsza musiałby jednak awansować do finału obecnej edycji Rolanda Garrosa, a druga potrzebuje wygranej w całym paryskim turnieju.

Opublikowano: 29 maja 2017