Kolarze pokazali się na trasie

Bardzo dobry występ zanotowali kolarze KK Tarnovii Tarnowo Podgórne podczas 62. Międzynarodowego Wyścigu Orlików Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej, rozgrywanego w okolicach Zamościa. W 5-etapowym wyścigu wystartowało 78. zawodników w kategorii orlik i junior. Pierwszy etap tego wyścigu był także Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS dla orlików. Podobnie jak etap trzeci, czyli jazda indywidualna na czas na dystansie 19 kilometrów, z którą świetnie poradzili sobie zawodnicy z powiatu poznańskiego. Drugie miejsce zajął bowiem Mateusz Kostański, a na trzeciej pozycji uplasował się Wojciech Bystrzycki.

W etapach sprinterskich wysokie lokaty zajmował Dawid Burczak. Reprezentanci KK Tarnovia byli aktywni w trakcie całego wyścigu, co przełożyło się na wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajął Wojciech Bystrzycki, dziewiąty był Mateusz Kostański, na dwunastej pozycji uplasował się Mikołaj Sójka, a na szesnastej Kamil Kordus. Równa jazda podopiecznych trenera Piotra Brońskiego zaowocowała drugim miejscem KK Tarnovia w klasyfikacji drużynowej.

Zdjęcia: Piotr Broński

Opublikowano: 6 czerwca 2018