Nawigacja
Powiat Poznański
Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Aktywniość projektowa powiatu poznańskiegoZapowiedzi Wydarzenia Relacje

Koncert Mani Orrasona

zah

Gminny Dom Kultury w Kleszczewie zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Łap Kulturę”. Tym razem będzie to odsłona muzyczna, bo na scenie zaprezentuje się Mani Orrason. To młody, bo zaledwie 20-letni muzyk, który połowę życia spędził w Islandii, skąd pochodzi, a drugą połowę w Hiszpanii. Swój debiut fonograficzny „Repeating Patterns” wydał w kwietniu 2015 roku w znanym islandzkim wydawnictwie Record Records. 

– Pomimo młodego wieku Maani Orrason jawi się na swoim albumie jako w pełni dojrzały i ukształtowany folk-rockowy artysta świetnie korzystający z wpływów takich klasyków jak Bob Dylan, Bruce Springsteen, The Beatles, Neil Young. W jego muzyce można się również dopatrzeć inspiracji Mumford and Sons, Kings of Leon i George Ezra – można przeczytać o tym wydawnictwie na stronie Muzyka Islandzka.

Mani Orrason po raz pierwszy pojawił się na islandzkiej scenie z singlem „Fed All My Days”, który szybko trafił na szczyt wyspiarskiej listy przebojów, będąc tam przez kolejne dwa tygodnie. Tego samego roku został nominowany do tytułów: „Najlepszy debiutant roku” oraz „Najlepszy teledysk roku” w corocznym plebiscycie słuchaczy na Islandii. W Polsce muzyk zaprezentuje swoją twórczość w solowej, akustycznej odsłonie. Wstęp na koncert jest bezpłatny!

Łap Kulturę mani orrason plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 15 marca 2017