Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Konferencja na UAM

W dniach 29-30 września na UAM w Poznaniu odbyła się konferencja naukowa pt. „Kontrola działań administracji publicznej w sferze gospodarki”. Obrady połączone zostały z jubileuszem 45-lecia pracy zawodowej prof. dr hab. Bożeny Popowskiej oraz zbliżającymi się 90-tymi urodzinami prof. dr hab.Teresy Rabskiej, jednej z twórców reformy samorządu terytorialnego oraz zasłużonej obywatelki Miasta Poznania.

W uroczystym otwarciu konferencji udział wzięli m.in. J.M. Prorektor UAM prof. Marek Nawrocki, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak oraz Starosta Poznański Jan Grabkowski.

Spotkania naukowe pracowników obu Katedr w latach 80-tych zapoczątkowała prof. Teresa Rabska i śp. prof. Adam Chełmoński (UWr). W roku 2004 r. współpraca została wznowiona i obecnie spotkania odbywają się co dwa lata naprzemiennie, raz w Poznaniu, a raz we Wrocławiu. Wygłoszone referaty są publikowane w licznych monografiach naukowych.

Tematem tegorocznej konferencji była „Kontrola działań administracji publicznej w zakresie gospodarki”. Pierwszego dnia uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać wielu referatów. Drugiego dnia obrad dyskusję prowadziła prof. dr hab. Irena Lipowicz. W jej trakcie padło wiele uwag dotyczących funkcjonowania samorządu terytorialnego, znaczenia decentralizacji w demokratycznym państwie prawnym oraz rozwoju i zmian zachodzących w zakresie publicznego prawa gospodarczego.

Opublikowano: 3 października 2016