Nawigacja
Powiat Poznański
Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17
Aktywniość projektowa powiatu poznańskiego


Kalendarz imprez
<< Paź 2017 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Kultura fizyczna – 2017

Upowszechnianie kultury fizycznej i turystyki ze szczególnym nastawieniem na dzieci i młodzież z powiatu poznańskiego

1.
Nazwa: Powiatowy Wyścig MTB dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych – Tarnowo Podgórne
Termin: 01-30.09.2017
Organizator: Klub Kolarski „Tarnovia” Tarnowo Podgórne, ul. 23 Października 34, 62-080 Tarnowo Podgórne

2.
Nazwa: Czwartki kolarskie
Termin: 06.04-08.10.2017
Organizator: Wielkopolskie Towarzystwo Cyklistów, ul. Kasztanowa 13, 62-081 Przeźmierowo

3.
Nazwa: Zajęcia z judo zwiększają sprawność fizyczną
Termin: 15.02-10.12.2017
Organizator: Klub Sportowy Victoria Judo, ul. Saperska 46 F/33, 61-493 Poznań

4.
Nazwa: Prowadzenie zajęć lekkoatletycznych dla dzieci z Powiatu Poznańskiego na zasadach programu Animator Dzieci i Młodzieży
Termin: 15.02-10.12.2017
Organizator: Międzyszkolny Klub Sportowy JUVENIA Puszczykowo, ul. Kasprowicza 3, 62-041 Puszczykowo

5.
Nazwa: Rozwój sekcji jeździeckiej KJ Ranczo Kołata 8 49
Termin: 01.04-30.11.2017
Organizator: Fundacja Zawsze Razem, os. Orła 1 Kołata, 62-007 Biskupice

6.
Nazwa: Organizacja zgrupowania szkoleniowego dla zawodników sekcji łuczniczej „UKS – Jedynka Kórnik”
Termin: 07-09.08.2017
Organizator: Stowarzyszenie UKS – Jedynka Kórnik, pl. Niepodległości 28, 62-035 Kórnik

7.
Nazwa: Maraton Lednicki 2017
Termin: 03.06.2017
Organizator: Stowarzyszenie Biegowe BRYLANT KÓRNIK, ul. Dworcowa 9, 62-035 Kórnik

8.
Nazwa: Rodzinne Bieganie ze św. Janem Pawłem II
Termin: 20.05.2017
Organizator: Stowarzyszenie Biegowe BRYLANT KÓRNIK, ul. Dworcowa 9, 62-035 Kórnik

9.
Nazwa: Mistrzostwa szkół powiatu poznańskiego w różnych dyscyplinach sportowych
Termin: 01.09-10.12.2017
Organizator: Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA”, ul. Golęcińska 9, 60-626 Poznań

10.
Nazwa: Jeździectwo profilaktyką i jedną z metod leczenia wad postawy u dzieci
Termin: 01.03-01.12.2017
Organizator: Klub Jeździecki Podkowa Gruszczyn, ul. Zielińska 42, 62-006 Kobylnica

11.
Nazwa: Upowszechnianie kultury fizycznej i turystyki ze szczególnym nastawieniem na dzieci i młodzież z powiatu poznańskiego
Termin: 15.02-10.12.2017
Organizator: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Zalasewo, ul. Kórnicka 240, 62-020 Zalasewo

12.
Nazwa: Szkolenie dzieci i młodzieży w sekcji pływackiej „UKS-Jedynka Kórnik”
Termin: 15.02-31.10.2017
Organizator: Stowarzyszenie UKS – Jedynka Kórnik, pl. Niepodległości 28, 62-035 Kórnik

13.
Nazwa: Warsztaty siatkarskie dla dzieci i młodzieży podczas Memoriału Arkadiusza Gołasia
Termin: 22-24.09.2017
Organizator: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Pałuki” Wągrowiec, ul. Jeżyka 50, 62-100 Wągrowiec

Organizowanie/wspieranie imprez sportowych, rekreacyjnych i turystycznych o zasięgu powiatowym

14.
Nazwa: Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej – Plaża Lusowo
Termin: 01-31.07.2017
Organizator: Klub Kolarski „Tarnovia” Tarnowo Podgórne, ul. 23 Października 34, 62-080 Tarnowo Podgórne

15.
Nazwa: Otwarte Halowe Mistrzostwa Juniorów Powiatu Poznańskiego w tenisie
Termin: 10-14.11.2017
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Warta” Luboń, ul. Piotra Skargi 3, 62-030 Luboń

16.
Nazwa: IV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Ksawerego Jankowskiego dla dzieci i młodzieży z Powiatu Poznańskiego
Termin: 01-10.12.2017
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Jedynka, ul. Poniatowskiego 16, 62-030 Luboń

17.
Nazwa: Reiss Cup – dwudniowy turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży z Powiatu Poznańskiego
Termin: 01.11-30.12.2017
Organizator: Fundacja Piotra Reissa, ul. Źródlana 19/1, 60-642 Poznań

18.
Nazwa: XVI Powiatowe Igrzyska Sprawnych Inaczej z plenerem malarskim
Termin: 01.07.2017
Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, os. Kościuszkowców 13, 62-020 Swarzędz

19.
Nazwa: 57. Poznański Kongres Brydżowy
Termin: 15-18.06.2017
Organizator: Wielkopolski Związek Brydża Sportowego, ul. Reymonta 35/7, 60-791 Poznań

20.
Nazwa: Turnieje koszykówki dziewcząt i chłopców rocznika 2005, 2006 i 2007
Termin: 28.05. 2017
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Lider” Swarzędz, ul. Polna 21, 62-020 Swarzędz

21.
Nazwa: Błyskawica Open
Termin: 09.09.2017
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Błyskawica, ul. Szkolna 3c, 62-090 Rokietnica

22.
Nazwa: Biegiem do lasu
Termin: 17.04.2017 i 13.05.2017
Organizator: Pobiedziska Running Team, ul. Półwiejska 38, 62-010 Pobiedziska

23.
Nazwa: XVI Powiatowy Turniej Bocci
Termin: 01.09-31.10.2017
Organizator: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”, ul. Nowa 28, 62-052 Komorniki

24.
Nazwa: VIII Memoriał Marka Serwatkiewicza w tenisie stołowym, rzucie lotką i strzelectwie sportowym
Termin: 10.09.2017
Organizator: Stowarzyszenie UKS – Jedynka Kórnik, pl. Niepodległości 28, 62-035 Kórnik

25.
Nazwa: Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w karate WKF
Termin: 13.05.2017
Organizator: Klub Karate Dynamic Swarzędz, os. Czwartaków 7/37, 62-020 Swarzędz

26.
Nazwa: Powiatowy Festiwal Koszykówki
Termin: 10-11.06.2017
Organizator: Stowarzyszenie Wielkopolski Związek Koszykówki, ul. Reymonta 35, 60-791 Poznań

27.
Nazwa: Organizacja imprezy rekreacyjno sportowej – 50 Maraton Pływacki „Wpław przez Kiekrz”
Termin: 01.07-31.08.2017
Organizator: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Wielkopolskiego, ul. Słowiańska 78, 61-664 Poznań

28.
Nazwa: Powiatowy turniej piłki nożnej dla dzieci „3 Mały Piłkarz CUP 2017”
Termin: 01.06-30.09.2017
Organizator: Stowarzyszenie Sportowe Ludowy Zespół Sportowy PIAST Kobylnica, ul. Swarzędzka 54 Gruszczyn, 62-006 Kobylnica

29.
Nazwa: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w klasie BIC TECHNO
Termin: 07-09.08.2017
Organizator: Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu, ul. Noskowskiego 25, 61-705 Poznań

30.
Nazwa: Regaty żeglarskie o Puchar Starosty Poznańskiego
Termin: 29-30.07.2017
Organizator: Klub Żeglarski „Mewa”, ul. Wilków Morskich 15, 60-480 Poznań

31.
Nazwa: Finał Mistrzostw Polski w piłce siatkowej juniorów z udziałem 8 zespołów
Termin: 07-09.04.2017
Organizator: Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej, ul. Reymonta 35, 60-791 Poznań

32.
Nazwa: Puchar Świata w wioślarstwie
Termin: 16-18.06.2017
Organizator: Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, ul. Władysława Reymonta 35, 60-791 Poznań

33.
Nazwa: Pierwszy Krok Wioślarski na terenie powiatu
Termin: 16.09-05.12.2017
Organizator: Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, ul. Władysława Reymonta 35, 60-791 Poznań

34.
Nazwa: Zawody biegowe Forest Run
Termin: 13-17.09.2017
Organizator: Stowarzyszenie Poco Loco Adventure, ul. Taczaka 23/4, 61-819 Poznań

35.
Nazwa: Jurand Kids Cup 2017
Termin: 18-19.02.2017
Organizator: Koziegłowski Klub Sportowy JURAND Koziegłowy, ul. Nowe Osiedle 54, 62-004 Kicin

36.
Nazwa: Organizacja, przygotowanie i przeprowadzenie zawodów judo o zasięgu powiatowym pod nazwą: „Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Judo”
Termin: 04.11.2017
Organizator: Klub Kolarski „Tarnovia” Tarnowo Podgórne, ul. 23 Października 34, 62-080 Tarnowo Podgórne

Organizowanie/wspieranie przygotowań i uczestnictwa młodzieży reprezentującej powiat poznański w imprezach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych

37.
Nazwa: Organizacja obozu zimowego w górach dla zawodników Klubu Kolarskiego Tarnovia zamieszkałych w powiecie poznańskim
Termin: 01-31.03.2017
Organizator: Klub Kolarski „Tarnovia” Tarnowo Podgórne, ul. 23 Października 34, 62-080 Tarnowo Podgórne

38.
Nazwa: Organizacja obozu sportowego letniego w górach dla zawodników Klubu Kolarskiego Tarnovia zamieszkałych w powiecie poznańskim
Termin: 01.08-30.09.2017
Organizator: Klub Kolarski „Tarnovia” Tarnowo Podgórne, ul. 23 Października 34, 62-080 Tarnowo Podgórne

39.
Nazwa: Udział zawodników w turniejach badmintona
Termin: 15.02-30.12.2017
Organizator: Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe, ul. Wysoka 1, 62-040 Puszczykowo

40.
Nazwa: Szkolenie dzieci i młodzieży
Termin: 15.02-10.12.2017
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Spartakus, ul. Mickiewicza 30, 64-320 Buk

41.
Nazwa: Szkolenie dzieci i młodzieży w piłkę ręczną
Termin: 15.02-10.12.2017
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Pantery, ul. Polna 1a, 62-070 Dopiewo

42.
Nazwa: Obóz siatkarski
Termin: 01-31.08.2017
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Lider Rokietnica, ul. Szkolna 3c, 62-090 Rokietnica

43.
Nazwa: Przygotowanie dzieci i młodzieży UKS Grunwald Plewiska do reprezentowania powiatu w imprezach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych
Termin: 05-17.08.2017
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy Grunwald Plewiska, ul. Kręta 28, 62-064 Plewiska

44.
Nazwa: Przygotowanie młodzieży reprezentującej powiat poznański do współzawodnictwa sportowego
Termin: 15.02-10.12.2017
Organizator: Uczniowski Klub Sportowy „GIMNAZJON”, ul. Poziomkowa 11, 62-002 Suchy Las

45.
Nazwa: XIX Wielkanocny Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w Murowanej Goślinie
Termin: 22-23.04.2017
Organizator: Stowarzyszenie Klub Siatkarski Murowana Goślina, ul. Generała Tadeusza Kutrzeby 3, 62-095 Murowana Goślina

46.
Nazwa: ORŁY KIA CUP 2017
Termin: 18.02.2017
Organizator: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Akademia Futbolu Orły Komorniki, ul. Słoneczna 19, 62-052 Komorniki

47.
Nazwa: Olimpiada specjalna w Owińskach – gry i zabawy sportowe oraz spływ kajakowy dla osób niepełnosprawnych wzrokowo oraz ze złożoną niepełnosprawnością
Termin: 20-21.06.2017
Organizator: Stowarzyszenie „Pomóż Dziecku Niewidomemu”

Redaktor: Adrianna Wulczyńska
Opublikowano: 3 lutego 2017

Zaktualizowano:
2 czerwca 2017


Rok Bogusławskiego
100. rocznica Powstania Wielkopolskiego