Nawigacja
Powiat Poznański
Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Aktywniość projektowa powiatu poznańskiego



Kultura i sztuka – 2017

Upowszechnianie kultury ze szczególnym nastawieniem na dzieci i młodzież z powiatu poznańskiego

1.
Nazwa: VIII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Kids Fun Folk
Termin: 20-25.06.2017
Organizator: Stowarzyszenie Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor”, os. Powstań Narodowych 26/14, 61-214 Poznań

2.
Nazwa: Koncerty orkiestry dla mieszkańców Powiatu Poznańskiego
Termin: 01.03-15.10.2017
Organizator: Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta im. Harcmistrza Antoniego Jerzaka w Mosinie, ul. Dworcowa 4, 62-050 Mosina

3.
Nazwa: XII Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie
Termin: 01-31.10.2017
Organizator: Mosińskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe, ul. Dworcowa 4, 62-050 Mosina

4.
Nazwa: IV Chludowskie Spotkania z Folklorem
Termin: 15.08-30.09.2017
Organizator: Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca „Chludowianie”, ul. Dworcowa 11, 62-001 Chludowo

5.
Nazwa: Upowszechnianie kultury ze szczególnym nastawieniem na dzieci i młodzież z powiatu poznańskiego
Termin: 01.09-20.11.2017
Organizator: Stowarzyszenie Edukacyjne MCA, ul. Dmowskiego 5/7a/33, 60-222 Poznań

6.
Nazwa: „Symfonia na skrzypce i DJ-ja”-projekt upowszechniający kulturę dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich
Termin: 13.03-10.12.2017
Organizator: Fundacja Ewy Johansen „Talent”, ul. Głogowska 31/33, 60-702 Poznań

7.
Nazwa: X Festiwal Kultury „Ukraińska Wiosna” w Powiecie Poznańskim
Termin: 18-19.05.2017
Organizator: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Polska-Ukraina” w Poznaniu, ul. Grobla 27a/6, 61-858 Poznań

8.
Nazwa: Sztuka ziemi-działania artystyczne inspirowane dziedzictwem regionu
Termin: 01.07-20.09.2017
Organizator: Stowarzyszenie Promocji Dziedzictwa „Kasztelania Ostrowska”, ul. Kolejowa 33/6, 60-718 Poznań

9.
Nazwa: „1 Minuta” Międzynarodowy Festiwal Filmowy
Termin: 14.10.2017
Organizator: Fundacja „Filmowiec”, ul. Mazowiecka 10, 60-617 Poznań

10.
Nazwa: „Kulturalny antykwariat – projekt upowszechniający dziedzictwo kulturalne i poprawiający kompetencje językowe wśród młodzieży”
Termin: 15.05 – 10.12.2017
Organizator: Stowarzyszenie Ambitio, ul. Pogodna 21 61-160 Daszewice

11.
Nazwa: Wystawa plenerowa wielkoformatowych fotografii z okazji 770 lecia wsi Rogalinek
Termin: 21.05.2017
Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Dębów Rogalińskich, ul. Kościelna 3, 62-050 Rogalinek


Organizacja/wspieranie imprez mających znaczenie dla rozwoju kultury i integracji społeczności powiatu poznańskiego

12.
Nazwa: Odwiedzamy zabytki polskiej kultury wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
Termin: 01-30.09.2017
Organizator: Uniwersytet Luboński Trzeciego Wieku, ul. Jana III Sobieskiego 97, 62-030 Luboń

13.
Nazwa: Poligrodzianie Akademia Folkloru
Termin: 18.09-08.12.2017
Organizator: Towarzystwo „Poligrodzianie”, ul. Łanowa 18, 62-081 Przeźmierowo

14.
Nazwa: Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych Anielskie Śpiewogranie
Termin: 01-30.09.2017
Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, os. Kościuszkowców 13, 62-020 Swarzędz

15.
Nazwa: Szeroko na Wąskiej w Mosinie
Termin: 01.07-30.08.2017
Organizator: Mosińskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe, ul. Dworcowa 4, 62-050 Mosina

16.
Nazwa: Organizacja XI Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą
Termin: 31.03-02.04.2017
Organizator: Mosińskie Towarzystwo Gitarowe, ul. Dworcowa 4, 62-050 Mosina

17.
Nazwa: Podpoznańskie dwory i pałace ożywione muzyką
Termin: 06.05.2017
Organizator: Stowarzyszenie „Gloria in Musica”, ul. Chwiałkowskiego 3/4, 61-543 Poznań

18.
Nazwa: XIII Powiatowy Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik”
Termin: 01.10-30.11.2017
Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”, ul. Nowa 28, 62-052 Komorniki

19.
Nazwa: Święto Pieczonego Ziemniaka
Termin: 01.08-30.09.2017
Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”, ul. Nowa 28, 62-052 Komorniki

20.
Nazwa: Plenerowe Widowisko Historyczne Orzeł i Krzyż
Termin: 09.06-29.07.2017
Organizator: Stowarzyszenie Dzieje, ul. Jagodowa 36a/7, 62-095 Murowana Goślina

21.
Nazwa: Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych
Termin: 26.08.2017
Organizator: Stowarzyszenie Kultura Lokalna, ul. Jeziorańska 33, 60-461 Poznań

22.
Nazwa: Prace przygotowawcze do powstania widowiska plenerowego z okazji jubileuszu Powstania Wielkopolskiego
Termin: 09.03-09.12.2017
Organizator: Fundacja Wspierania Twórczości Niezależnej, ul. Wierzbięcice 17/31, 61-561 Poznań

23.
Nazwa: Promyk Bel Canto
Termin: 19.05.2017
Organizator: Stowarzyszenie „Chór Bel Canto Gminy Dopiewo”, ul. Leśna 1, 62-070 Dopiewo

24.
Nazwa: Cykl Działań twórczych – „Szukając Talentów”
Termin: 01.04-10.12.2017
Organizator: Fundacja ARTiFAKT, ul. Osiedle Dębina 16B/8, 61-450 Poznań

25.
Nazwa: XI Festiwal Sztuki Ludowej – Europejskie Obrzędy Dożynkowe
Termin: 26-28.08.2017
Organizator: Towarzystwo „Poligrodzianie”, ul. Łanowa 18, 62-081 Przeźmierowo

26.
Nazwa: Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza Luboń 2017
Termin: 07.10.2017
Organizator: Stowarzyszenie Pozytywny Luboń, ul. Żabikowska 42, 62-030 Luboń

27.
Nazwa: Tryptyk Koncertowy „PERŁY POWIATU POZNAŃSKIEGO”
Termin: 15.05.2017 – 30.11.2017
Organizator: Fundacja na Rzecz Społeczeństwa Otwartego „Pro Publico Bono”, ul.Plac Wolności 8, 61-738 Poznań

28.
Nazwa: Organizacja V Rodzinnego Festynu z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki połączony Przeglądem Orkiestr Dętych Powiatu
Termin: 28.05.2017
Organizator: Stowarzyszenie Orkiestra Dęta w Chludowie, ul. Kościelna 2A, 62-001 Chludowo

29.
Nazwa: XI Piknik Cysterski KONWENCJONALIA 2017
Termin: 09.09.2017
Organizator: Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Wielkopolska, HUFIEC CZERWONAK, ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań

30.
Nazwa: Wydanie książki „Historia smaku w powiecie poznańskim”
Termin: 01.06.2017 – 10.12.2017
Organizator: Stowarzyszenie Dorzecze, ul. Podleśna 17a/27, 15-227 Białystok

31.
Nazwa: 1517-2017 Dzieje kościoła w Sobocie – publikacja
Termin: 16.05.2017 – 10.12.2017
Organizator: Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Sobocie, ul. Poznańska 9 Sobota, 62-090 Rokietnica


Wydawanie niekomercyjnych, niskonakładowych wydawnictw w postaci drukowanej oraz innych technik zapisu, dotyczących tradycji i kultury powiatu poznańskiego

32.
Nazwa: Nagranie płyty CD – muzycznego dorobku Orkiestry w związku z jej 70-cio leciem
Termin: 20.02-30.10.2017
Organizator: Stowarzyszenie Orkiestra Dęta w Chludowie, ul. Kościelna 2A, 62-001 Chludowo

33.
Nazwa: Ulotka na 70-lecie OSP w Gułtowach
Termin: 24.06.2017
Organizator: Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne im. Hrabiego Adolfa Bnińskiego, ul. Pałacowa 8, Gułtowy, 62-025 Kostrzyn

34.
Nazwa: Gułtowskie zeszyty historyczne
Termin: 01.10-30.12.2017
Organizator: Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne im. Hrabiego Adolfa Bnińskiego, ul. Pałacowa 8, Gułtowy, 62-025 Kostrzyn


Wspieranie produkcji filmowych dotyczących dorobku kulturalnego mieszkańców powiatu poznańskiego

35.
Nazwa: Wspieranie produkcji filmowych dotyczących dorobku kulturalnego mieszkańców Powiatu Poznańskiego
Termin: 15.09.2017
Organizator: Fundacja Surgere, ul. Gruszczyńska 12, 62-006 Katarzynki

Redaktor: Adrianna Wulczyńska
Opublikowano: 3 lutego 2017

Zaktualizowano:
18 maja 2017