Ma srebro i marzy o Japonii

Joanna Milej z poznańskiej Akademii Judo zdobyła srebrny medal młodzieżowych  mistrzostw Polski , które w miniony weekend odbyły się w Pile. – Asia zmieniła kategorię wagową z 63 kg na 70 kg, więc była wielka niewiadoma jak sobie poradzi. Tym bardziej, że takie zawody są bardzo dobrze obsadzone. Nasza podopieczna od początku walczyła jednak na mistrzowskim poziomie, wygrywając dwa pojedynki i trafiając do wielkiego finału. Decydująca walka układała się po jej myśli, ale błąd w końcówce dał punkty przeciwniczce i Asia ukończyła zawody na drugim stopniu podium – opisuje trener Radosław Miśkiewicz.

Obecnie Joanna Milej wraz ze swoimi koleżankami klubowymi, Elizą Wróblewską, Vanessą Machnicką i Agata Szafran, zbierają fundusze na wyjazd do Japonii. – Jesteśmy czterema utytułowanymi zawodniczkami Klubu Sportowego Akademia Judo Poznań, reprezentantkami kadry narodowej. Oprócz wspólnej pasji, łączy nas jedno marzenie – wyjazd na obóz szkoleniowy do Japonii. Kraj ten jest kolebką judo oraz ojczyzną najlepszych zawodników. Jeżeli chcemy podnieść poziom naszych umiejętności, aby z powodzeniem startować na zawodach rangi światowej, takie szkolenie jest niezbędne. Po wielu latach treningu i wyrzeczeń, jesteśmy gotowe na udział w takim zgrupowaniu, a jedyną przeszkodą jest bariera finansowa. Na co dzień jesteśmy uczennicami uczelni wyższych oraz szkół średnich, co utrudnia nam zebranie potrzebnych środków na wyjazd – informują zawodniczki.

fot. Akademia Judo

Opublikowano: 8 maja 2018