Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Medale kolarzy na MP

W miejscowości Godziesze Wielkie koło Kalisza odbyły się kolarskie mistrzostwa Polski w jeździe drużynowej na czas. Doskonale w tej rywalizacji zaprezentowały się ekipy z powiatu poznańskiego.

W rywalizacji kobiet złoty medal wywalczyły zawodniczki UKS Mróz Jedynki Kórnik jadące w składzie: Alicja Ratajczak, Nikol Płosaj, Weronika Humelt, Viktoria Żegleń. Dziewczyny nie miały sobie równych także w kategorii do lat 23.

Wśród mężczyzn triumfowali kolarze CCC Sprandi Polkowic, a brązowy medal przypadł reprezentantom KK Tarnovia Tarnowo Podgórne w składzie: Borys Korczyński, Patryk Krzywda, Wojciech Sykała, Tobiasz Pawlak. W rywalizacji U 23 ten zespół zajął drugą lokatę.

tarnovia

Pod Kaliszem rywalizowano także o medale w jeździe dwójkami na czas. I w tym przypadku wielką klasę pokazały zawodniczki z Kórnika. Alicja Ratajczak i Nikol Płosaj sięgnęły bowiem po tytuł mistrzowski zarówno w wyścigu elity jak i do lat 23.

Nie były to jednak jedyne medale wywalczone przez reprezentantów UKS Mróz Jedynki, bo w kategorii juniorów złoto wywalczyli Wojciech Bystrzycki i Jan Łamaszewski, a wśród juniorek srebro trafiło do Joanny Golec i Karoliny Przybylak.

mroz

Na koniec warto jeszcze dodać, że Alicja Ratajczak z Kórnika została powołana do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata elity, które w dniach 9-16 października odbędą się w Doha w Katarze. W kadrze jest także była zawodniczka UKS Jedynki, Katarzyna Pawłowska.

Opublikowano: 2 października 2016