Medale mastersów na Termach

zdjęcie podczas zawodów pływackich na basenie

Na poznańskich Termach przeprowadzono pierwsze w tym roku zawody o Puchar Polski Mastersów. Honorowy patronat nad zawodami objął starosta poznański, Jan Grabkowski. Impreza trwała ponad sześć godzin, a zawodnicy rywalizowali na 25-metrowym basenie. – W zmaganiach uczestniczyli mastersi, a także, co jest już tradycją, osoby z niepełnosprawnościami – opisuje Jacek Thiem, prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Ceremonii otwarcia zawodów dokonała m.in. Anna Dowgiert, reprezentantka kraju, multimedalistka mistrzostw Polski oraz uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro. Zaraz potem do walki o medale stanęło ponad 220 zawodników z 59 klubów z całej Polski. W tym gronie nie zabrakło pływaków z powiatu poznańskiego. – Zdecydowana większość z nich spisała się doskonale – przyznaje Jacek Thiem

Kapitalnie wypadła choćby Natalia Wiśniewska z Komornik. – Dwa razy była najlepsza w swoich konkurencjach, zdobywając złote medale na 200 m stylem klasycznym (czas 02:41,98) oraz 800 m stylem dowolnym (10:03,59) – opisuje Jacek Thiem. – Równie znakomicie spisał się Dariusz Janyga. Mieszkaniec Wirów zajął pierwsze miejsce na 200 m stylem grzbietowym (02:37,87) oraz na 800 m stylem dowolnym (10:34,35) – dodaje prezes.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął również Marcin Szymkowiak z Wysogotowa. On z kolei najszybciej przepłynął 200 m stylem klasycznym (02:42,94) oraz 800 m stylem dowolnym (10:01,38). Dwa razy drugie miejsce na Termach zajęła Małgorzata Putowska. Mieszkanka Mosiny wystąpiła na 200 m stylem klasycznym (03:57,89) oraz na 200 m stylem motylkowym (04;24,06).

– Cała czwórka reprezentuje Klub Sportowy Warta Poznań – mówi Jacek Thiem. Doskonale w zawodach zaprezentował się także mieszkaniec Kamionek, Grzegorz Monczak. – On z kolei na co dzień trenuje w klubie City Zen Poznań i na Termach wystąpił tylko na 800 m stylem dowolnym, zajmując w tej konkurencji drugie miejsce (09:36,25) – dodaje prezes.

Ogromnym aplauzem uczestnicy mistrzostw, a także kibice zgromadzeni na poznańskim basenie, nagrodzili start osób niepełnosprawnych. W tym przypadku, reprezentujący Olimpiady Specjalne, a mieszkający w Gruszczynie, Piotr Wójcicki zajął trzecie miejsce na 50 m stylem dowolnym (0:49,25).

Opublikowano: 10 lutego 2019