Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Medale w crossmintonie

Na rozegranych w Warszawie mistrzostwach Polski w crossmintonie, reprezentanci lubońskiego klubu Ruk-Cuk zdobyli dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. W kategorii open, tytuł mistrza Polski obronił Tomasz Kaczmarek, pokonując w finale Marcina Ociepę (BadBats, Wrocław) 2:1. Jest to już czwarty tytuł mistrzowski Tomka.

Złoto wywalczyła również Dominika Lubińska w grze podwójnej dziewcząt do lat 18, wraz z Patrycją Kostuś (UKS Kapitan Navi, Mrzeżyno). Dominika wywalczyła także srebro w kategorii indywidualnej dziewcząt do lat 18. W finale uległa bardziej doświadczonej zawodniczce Zofii Wincenciak (Klub Crossmintona Wolf Fighters, Skawina) 1:2, nie zdobywając tym samym czwartego tytułu mistrzyni Polski.

Brąz w kategorii par mieszanych wywalczyła Anna Iwaniszczuk wraz z Tomaszem Kaczmarkiem, ulegając w półfinale, po bardzo wyrównanym meczu, parze Zofia Wincenciak / Wojciech Wilkosz (SpeedClub, Brzeszcze) 0:2 (14:16, 14:16). Te wyniki i, co ważne, bardzo dobra gra na tle krajowej czołówki, bardzo cieszą przed dalszą częścią sezonu. Crossminton, to sport rakietowy łączący zalety tenisa, badmintona i squasha, w który gra się bez siatki i z użyciem nowatorskich lotek oraz rakiet, umożliwiających wyjątkowo szybką grę.

Autor: Przemysław Lubiński