Sport

Medale w kolarstwie!

W dniach 12 – 17 lipca 2016 roku we włoskim Montichiari odbywają się Torowe Mistrzostwa Europy U 19/U 23. Do składu reprezentacji Polski na te zawody zostali powołani trenujący na co dzień w Klubie Kolarskim “Tarnovia” Tarnowo Podgórne: Tobiasz Pawlak, Julita Jagodzińska i Krystian Ruta.

I właśnie w wyścigu finałowym sprintu drużynowego Krystian Ruta wspólnie z Mateuszem Milkiem i Danielem Rochaną zdobyli tytuł Wicemistrzów Europy przegrywając w wyścigu finałowym tylko z Rosjanami, natomiast w sprincie drużynowym kobiet U 23, brązowy medal zdobyła Julita Jagodzińska jadąc w drużynie wspólnie z Urszulą Łoś. Polskie zawodniczki uległy jedynie reprezentantkom Holandii i Rosji.

Warto dodać, że zarówno Krystian jak i Julita to laureaci Nagrody Sportowej, którą w marcu tego roku odbierali z rąk starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego.

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 14 lipca 2016