Nawigacja
Powiat Poznański
Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17
Aktywniość projektowa powiatu poznańskiego


Kalendarz imprez
<< Sty 2018 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Mikołajki z iluzjonistą

Blisko 200 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowaczych oraz rodzin zastępczych z terenu powiatu poznańskiego wzięło udział w spotkaniu mikołajkowym, które odbyło się w Luboniu. – Co roku organizujemy taką imprezę. Co roku też spotykamy się w innym miejscu. Dwa lata temu graliśmy w bowling, a przed rokiem skakaliśmy na trampolinach – wspomina Zygmunt Jeżewski, członek zarządu Powiatu w Poznaniu.

Tym razem dzieci i młodzież, która zjechała do Ośrodka Sportu w Luboniu mogła zobaczyć występ iluzjonisty, odwiedziła mini planetarium oraz wzięła udział w świątecznych warsztatach plastycznych. Oczywiście nie zabrakło gier oraz zabaw, a także prezentów i smakołyków. Najwięcej emocji wzbudził występ Sławomira Jenerowicza, iluzjonisty znanego z programu „Mam talent”. – Przedstawienia dla dzieci są specyficzne. Trzeba zachęcić ich do wspólnej zabawy. Myślę, że tym razem to się udało – mówi artysta.

– W tych spotkaniach chodzi o to, aby dzieciom, które z różnych powodów znalazły się w takiej, a nie innej sytuacji, dać coś więcej. Ta impreza ma im przynieść radość, pokazać że o nich pamiętamy i że zawsze będziemy im pomagać – dodał Zygmunt Jeżewski, który przy okazji podkreślił również, że rodziny zastępcze działające w powiecie poznańskim odnoszą spore sukcesy wychowawcze, a dzieci tam się wychowujące mają bardzo dobrą opiekę.

– Ta impreza ma też charakter integracyjny. Dzieci z naszych placówek opiekuńczo-wychowaczych oraz rodzin zastępczych na co dzień nie spotykają się ze sobą, a tutaj jest do tego świetna okazja – zapewnia Zygmunt Jeżewski. Warto dodać, że na ten moment w powiecie poznańskim działa 310 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 424 dzieci. Jest też 18 rodzin zastępczych zawodowych. Żeby taką rodziną się stać trzeba jednak przejść cały proces przygotowawczy oraz specjalne szkolenie.

Autor: Tomasz Sikorski

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 grudnia 2017


Rok Bogusławskiego
100. rocznica Powstania Wielkopolskiego