Nawigacja
Powiat Poznański
autobusowa linia
Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Multimedia Aktywność ProjektowaZapowiedzi Wydarzenia Relacje

Miśkiewicz trenerem roku

zaj

30-letni Radosław Miśkiewicz z Akademii Judo, która swoje zajęcia prowadzi m.in. w Luboniu, Mosinie, Czerwonaku, Murowanej Goślinie, Buku, Dąbrówce, Dąbrowie, Tulcach i Siekierkach Wielkich, został trenerem roku według Polskiego Związku Sportu Niesłyszących. Poznaniak sukces ten zawdzięcza przede wszystkim pracy z Natalią Brzykcy, która w ubiegłym roku zdobyła podwójny tytuł mistrzyni świata w judo dla niesłyszących. Ze złota cieszyła się indywidualnie i drużynowo.

– To dla mnie prawdziwy zaszczyt, ale tak naprawdę więcej w tym zasługi Natalii niż mojej. To ona ciężko pracuje. Ja tylko staram się nakierować ją na właściwe tory – mówi skromnie Miśkiewicz. Dumy nie kryje jego żona, Barbara – Radek to tytan pracy. Czasami wydaje mi się, że widuję się z nim rzadziej niż jego koleżanki z pracy – żartuje poznanianka, która również jest związana ze sportem. Gra w I-ligowej drużynie koszykarskiej Pomarańczarnia MUKS Poznań.

Sukcesów w karierze szkoleniowej Miśkiewicza w zeszłym roku było co niemiara. Oprócz wspomnianych już wcześniej złotych medali Brzykcy zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie Osób Niesłyszących, które odbędą się w lipcu tego roku. Brzykcy pojedzie do tureckiego Samsun jako główna faworytka do złota. Dodatkowo zawodniczka została twarzą kampanii społecznej „Nie tracę siebie w schizofrenii”. Prócz problemów ze słuchem cierpi bowiem również na schizofrenię.

Radosław Miśkiewicz i Natalia Brzykcy (źródłó Polski Związek Sportu Niesłyszących)Radosław Miśkiewicz i Natalia Brzykcy

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
17 marca 2017