Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Mistrz Polski w racketlonie

W Poznaniu, w ośrodku FairPlayce odbyły się XII mistrzostwa Polski w racketlonie. W imprezie doskonale spisał się Paweł Bakun (na zdjęciu), który zdobył złoty medal w kategorii do lat 21. Zawodnik z Puszczykowa w finale pokonał Jakuba Marcinkowskiego z Komornik. Podwójnym złotym medalistą został także Jan Marcinkowski z Komornik, dyrektor sportowy imprezy i zarazem trener tenisa w FairPlayce. Wywalczył on tytuł mistrzowski w grze podwójnej open i mikście. W turnieju wystartowało 72 zawodników.

Racketlon to nowa dyscyplina sportu, dopiero zdobywająca sobie większą popularność. Jest ona połączeniem czterech sportów “rakietkowych”: tenisa stołowego, badmintona, squasha i tenisa. Mecz racketlona składa się z czterech setów, po jednym w każdej dyscyplinie. Wszystko to pod jednym dachem i w szybkim tempie. Sport ten wymyślili Finowie w latach 80-tych, ale dopiero Szwedzi nieco później wprowadzili zasady podobne do dzisiejszych i jednolitą punktację wszystkich dyscyplin składowych. Pierwsze mistrzostwa świata w racketlonie odbyły się w 2001 roku.