Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Mistrzostwa w Bolechowie

Na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8  Komendy Miejskiej PSP w Bolechowie odbyły się XXV Mistrzostwa Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym.

Do rywalizacji sportowej przystąpiło 74 zawodników z 7 najlepszych drużyny województwa wielkopolskiego oraz reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP z Poznania. Zawody odbyły się na nowym kompleksie sportowo-pożarniczym z tartanową nawierzchnią dofinansowanym ze środków Powiatu Poznańskiego kwotą 380.000,00 zł.

Uroczystego otwarcia obiektu dokonali Jan Grabkowski Starosta Poznański oraz nadbryg. Wojciech Mendelak Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP poprzez wystartowanie do biegu 8 najlepszych zawodników, którzy walczyli o super puchar Starosty Poznańskiego. Zaciętą rywalizację wygrał Szymon Woźniak z Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu, który na 3 piętro wspinalni wspiął się w czasie 15,49 sekundy.

XXV Mistrzostwa Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym wyłoniły zwycięzców w następujący kategoriach:

1. Klasyfikacja drużynowa – Mistrzowską drużyną zostali strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, na drugim miejscu uplasowali się strażacy z Leszna, a na trzecim z Kalisza.

2. W konkurencji „drabina hakowa” zwyciężył Musiał Tomasz z KM PSP w Lesznie uzyskując czas 15,7 s. Miejsce drugie zajął Krzysztof Gajewski z KP PSP Pile, z czasem 15,71 s., a na trzecim miejscu uplasował się Szymon Woźniak z KM PSP w Kaliszu, którego czas wyniósł 15,77 s.

3. W konkurencji „100m – tor przeszkód” zwyciężył Krzysztof Majcher z KM PSP w Poznaniu uzyskując czas 17,35 s. Miejsce drugie zajął Maciej Dajczak z KP PSP Pleszewa z czasem 17,38 s., a na miejscu trzecim uplasował się Bartosz  Mazurek z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim, którego czas wyniósł 17,695 s.

Na szczególne uznanie zasługuje reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, która pierwszy raz stanęła na najwyższym podium rywalizacji drużynowej.

Oddanie do użytku kompleksu sportowego przy Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 jest kolejnym etapem modernizacji i rozwoju jednostki, w której funkcjonuje zespół wyjazdowy Państwowego Ratownictwa Medycznego, Powiatowy Ośrodek Szkolenia Ochotniczych Straży Pożarnych, Powiatowa baza materiałów i sprzętu przeciwpowodziowego.

Sukcesywna modernizacja obiektu, w latach 1999-2013 kosztowała ponad 2.700.000,00 zł. z czego blisko 2.100.000,00 pochodziło w budżetu Powiatu Poznańskiego.