Mistrzyni Polski była za mocna

W Raszkowie, koło Ostrowa Wielkopolskiego odbyły się mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w tenisie stołowym. W zawodach wystąpiły dwie zawodniczki LKTS Luvena Luboń, Anita Chudy oraz Zuzanna Sułek. Obie młode zawodniczki z powiatu poznańskiego swój udział w grze pojedynczej zakończyły na pierwszej rundzie i zostały sklasyfikowane na miejscach 33-64. Dla nich jednak już sam udział w tej prestiżowej imprezie był sporym sukcesem.

Zwłaszcza dla 15-letniej Zuzanny Sułek, która musiała uznać wyższość Natalii Bajor, późniejszej mistrzyni kraju. – Podeszłam do tego meczu bez większego stresu, choć był to mój debiut w mistrzostwach Polski seniorek. Wiedziałam, że gram ze znacznie wyżej notowaną rywalką i spodziewałam się, że trudno mi będzie coś ugrać. Moja przeciwniczka bardzo dobrze serwowała i z tym miałam największe problemy – powiedziała reprezentantka LKTS Luvena na antenie TVP 3 Poznań. W grze deblowej Zuzanna Sułek i Anita Chudy zostały sklasyfikowane na pozycjach 17-32.

Mistrzami Polski w singlu w Raszkowie zostali Jakub Dyjas z Energa KTS Toruń oraz wspomniana już Natalia Bajor z KU AZS UE Wrocław. To ich pierwsze złote medale w karierze. – O ile sukces Jakuba Dyjasa nie jest wielką niespodzianką, o tyle rozstrzygnięcie w grze pojedynczej kobiet już tak. W finale Natalia Bajor pokonała Natalią Partykę, która choć ma na koncie sporo sukcesów, to jeszcze nigdy nie wygrała mistrzostw kraju. Ogólnie turniej finałowy stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i dostarczył sporych emocji – stwierdził Tadeusz Nowak, prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego.