Młodzież Jedynki w formie

Najmłodsi kolarze UKS Mróz Jedynka Kórnik nie zwalniają tempa. Podczas rozegranych na przełomie czerwca i lipca w Żerkowie międzywojewódzkich mistrzostwach w kolarstwie szosowym, kórnicka młodzież przywiozła pięć medali. – Ten z najcenniejszego kruszcu zdobyli w jeździe dwójkami na czas Mateusz Przymusiński i Jan Szyszka. Drugi zespół z Kórnika w składzie Wiktor Perz i Dawid Wika-Czarnowski uzyskali dziewiąty czas. W wyścigu dwójkami dziewcząt Marysia Hoffmann i Julia Przymusińska stanęły na drugim stopniu podium, a Emilia Jurga i Dominika Jakubczak były dziewiąte – opisuje Robert Taciak, trener Jedynki.

– Dwa brązowe medale w jeździe indywidualnej na czas zdobyli Marysia Hoffmann wśród dziewcząt i Mateusz Przymusiński wśród chłopców. W czasówce świetnie wypadli również pozostali zawodnicy naszego klubu. Julia Przymusińska i Emilia Jurga uzyskały czwarty i piąty czas, a Jan Szyszka i Dawid Wika-Czarnowski szósty i siódmy – dodaje szkoleniowiec. Na zakończenie mistrzostw odbyły się także wyścigi ze startu wspólnego. – Wśród dziewcząt trzeci swój medal zdobyła Marysia Hoffmann, a Julia i Emilia minęły linię mety na ósmym i dziewiątym miejscu. W wyścigu chłopców najlepiej wypadli Dawid Wika-Czarnowski i Jan Szyszka, którzy minęli metę na siódmej i dziesiątej pozycji – wylicza Robert Taciak.

Ekipa z Kórnika na międzywojewódzkich mistrzostwach (fot. UKS Jedynka facebook)

Przypomnijmy, że nieco wcześniej młodzi adepci kolarstwa z UKS Mróz Jedynka Kórnik wyśmienitą formę zaprezentowali także na rozgrywanych w Raszkowie Mistrzostwach Polski szkółek kolarskich. Tam już pierwszego dnia, kiedy to rozegrano jazdę indywidualną na czas, wychowankowie trenera Roberta Taciaka zdobyli aż trzy tytuły mistrzowskie. W kategorii 13-latków wśród dziewcząt swoją klasę potwierdziła Marysia Hoffmann, nie dając żadnych szans rywalkom. – Na dystansie 5 km uzyskała czas 8 min 39 sek i o 13 sek. wyprzedziła ubiegłoroczną mistrzynię Zuzannę Charygę z Akademii Michała Kwiatkowskiego i o 18 sek. Jagodę Rzeszot z Rypina. Czwarty czas dnia uzyskała Julia Przymusińska tracąc do brązowego medalu zaledwie 1 sek – mówi szkoleniowiec Jedynki.

Do Kórnika powędrowało również złoto wśród 13-latków. – Tutaj bezkonkurencyjny był Dawid Wika-
Czarnowski, który uzyskał czas 8 min 9 sek. Wolniejszy o 8 sek. był Dawid Zaryczny z Gdańska, a o 17 sek Kamil Kordalski ze Szczecina – dodaje Robert Taciak. Trzeci złoty medal padł łupem Mateusza Przymusińskiego (kategoria 14 lat), który pokonał tegorocznego zwycięzcę Małego Wyścigu Pokoju Huberta Grygowskiego z Nowogardu o 2 sek. i o 18 sek Tomasza Andrzejczaka ze szkółki z Gostynia. Bardzo dobrze zaprezentowali się także pozostali zawodnicy z kórnickiej szkółki. Piąte miejsce zajął Jan Szyszka, a ósme Wiktor Perz. Ostatni, brązowy medal na czas zdobyła 14-letnia Emilia Jurga.

Nieco słabiej młodzież Jedynki zaprezentowała się drugiego dnia mistrzostw, podczas wyścigów ze startu wspólnego. W tym przypadku jedyny medal (srebrny) zdobył Mateusz Przymusiński, a jego rówieśnicy Wiktor Perz i Jan Szyszka zajmowali szóste i dziesiąte miejsce. Emilia Jurga wśród 14-latek była siódma, Maria Hoffman zaliczyła pechowy upadek podczas wyścigu, a Julia Przymusińska zajęła piąte miejsce. W Raszkowie startowali również najmłodsi z kórnickiej szkółki, którzy w tym roku skończyli lub skończą 11 lat. Wśród chłopców bardzo bliski zdobycia medalu był Franciszek Mumot, który ostatecznie zajął czwarte miejsce, a w wyścigu dziewcząt Amelia Perz była siódma.

Kolarze z Kórnika z medale mistrzostw Polski szkółek (fot. UKS Jedynka facebook)

Opublikowano: 3 lipca 2018