Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Młodzież z Rosji w Starostwie

Ira chce studiować w Poznaniu, który odwiedza po raz drugi. Na co dzień sportsmenka i uczennica szkoły w Sankt Petersburgu ma bardzo konkretne plany na przyszłość. Chce studiować marketing i zarządzanie, i to koniecznie w stolicy  Wielkopolski. Wraz z koleżankami i kolegami ze szkoły przez najbliższe dni gościć będzie w powiecie poznańskim.

Dzięki współpracy Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu prowadzonej przez powiat poznański ze Szkołą Ogólnokształcącą nr 98 w Sankt Petersburgu (okręg kaliński) od kilku lat trwa uczniowska wymiana młodzieży. Młodzi goście z Petersburga mieszkając w polskich rodzinach lepiej poznają nasz język, kulturę i tradycję. 4 kwietnia, na zaproszenie Tomasza Łubińskiego wicestarosty poznańskiego, młodzież  z Rosji gościła w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. W planach mają jeszcze wycieczki do Rogalina i Kórnika. A w drodze powrotnej do Petersburga odwiedzą Warszawę.

Autor: Ewelina Janik

Opublikowano: 6 kwietnia 2017