Mniejsze bezrobocie wśród absolwentów

logo codzienny poznań

Codziennypoznan.pl, 17 czerwca 2014
Poznań należy do miast o najniższym bezrobociu, co więcej tylko niecałe 11% młodych ludzi pozostaje bez pracy. Ze statystyk wynika, że liczba osób zarejestrowanych w urzędzie pracy ciągle spada. – To dzięki dużym inwestycjom, które stwarzają zapotrzebowanie na wykwalifikowanych absolwentów – mówił Zygmunt Jeżewski, członek Zarządu Powiatu Poznańskiego.

A szkoły dostosowują profile kształcenia do potrzeb rynku pracy, np. co roku około 100 uczniów szkoły zawodowej ze Swarzędza zasili załogę Volkswagena. Także PUP wypracowuje nowe programy aktywizacji zawodowej – należy do nich system bonów, pozwalający na samodzielny wybór kursu lub miejsca na staż. Z takiej formy pomocy mogą skorzystać absolwenci aż do 30 roku życia.

Opracowała: Klementyna Witczak

Opublikowano: 28 sierpnia 2014