Mnóstwo goli w IV lidze

Aż 43. gole padły w 8. kolejce grupy wielkopolskiej piłkarskiej IV ligi. Siedem z nich zobaczyli widzowie zgromadzeni na stadionie w Swarzędzu, gdzie Unia pokonała 4:3 Olimpię Koło. – Takie mecze jak ten kibice chcieliby zapewne oglądać jak najczęściej – czytamy na stronie Unii, która relację z tego spotkania zatytułowała „Horror do ostatniego gwizdka”. Do przerwy nic nie wskazywało na taki dreszczowiec, bo gospodarze po dwóch bramkach Marcina Nowickiego oraz trafieniu z rzutu karnego Krystiana Antczaka prowadzili 3:0.

Po zmianie stron rywale pokonali bramkarza Unii, ale chwilę później było już 4:1, o co zadbał Jakub Dohnal. Goście do końca jednak starali się zniwelować straty i w 88 minucie strzelili kontaktowego gola. – Na szczęście, mimo kolejnych szans klubu z Koła podopiecznym trenera Patryka Kniata udało się utrzymać prowadzenie – czytamy na stronie Unii, która po tym zwycięstwie zajmuje piąte miejsce w tabeli, najwyższe z drużyn powiatu poznańskiego. Dwie pozostałe, w tej serii spotkań, nie wygrały.

Tarnovia Tarnowo Podgórne zdołała jednak przywieźć z wyjazdu do Ostrowa remis 1:1. Jedynego gola w starciu z Centrą strzelił dla gości Zbigniew Zakrzewski. Z kolei Kotwica Kórnik przegrała 2:3 we Wrześni z Victorią. Bramki dla przyjezdnych zdobyli Dawid Urbanek oraz Błażej Wieśko. Przypomnijmy, że piłkarze z Kórnika, ze względu na remont swojego boiska, wszystkie dotychczasowe mecze rozegrali na wyjazdach. Przez to, w dużej mierze, zajmują dopiero 18. miejsce tabeli. Tarnovia jest dziesiąta. Liderem cały czas pozostaje Lubuszanin Trzcianka.