Sport

Murowana Dycha

W Murowanej Goślinie odbyła się druga edycja „Murowanej Dychy”. W biegu na 10 km najlepsi okazali się Justyna Grzywaczewska oraz Piotr Książkiewicz. Na dystansie o połowę krótszym triumfowali Maria Wengierek i Patryk Sobczyk.

W sumie na starcie obu biegów stanęło ok. czterystu zawodników. Organizatorzy przygotowali dla nich szybką, ale też i urozmaicona trasę, na której nie brakowało podbiegów. Dodatkową trudnością był upał, z którym biegacze musieli się zmagać od pierwszego do ostatniego metra.

Na obu dystansach dobrze wypadli zawodnicy z naszego powiatu. W biegu na 10 na drugim stopniu podium stanęła Katarzyna Łatyszew z KB Gepard Murowana Goślina, a na trzecim Izabela Budna z KGB Grzmot Komorniki. Wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął Radosław Ludzkowski z KB Gepard Murowana Goślina.

Na 5 km na trzeciej pozycji sklasyfikowano Magdalenę Gralewicz z KB Katorżnik z Murowanej Gośliny. Organizatorzy „Murowanej Dychy” nie zapomnieli także o najmłodszych biegaczach. Dla nich przygotowano specjalne biegi junior, w których do rywalizacji stanęło ponad 150 dzieci.

Opublikowano: 28 sierpnia 2016