Na dworcu można rejestrować auto (26.09.2018)

epoznan logo

Szósta filia Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego powstała w Czerwonaku – w budynku dworca kolejowego. Mieszkańcy gminy Czerwonak i okolicznych miejscowości mogą już na miejscu załatwić wszystkie sprawy związane z rejestracją pojazdów. To przede wszystkim olbrzymia oszczędność czasu dla wielu osób, które do tej pory by załatwić te sprawy, musiały wybrać się do Poznania – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. Rocznie, w naszych pięciu filiach obsługujemy średnio do 170 tysięcy mieszkańców. Najwięcej bo w Swarzędzu pojawia się nawet do 50 tysięcy osób. To pokazuje, że tworzenie takich oddziałów na terenie powiatu jest z ogromną korzyścią dla mieszkańców – dodaje.

Prace w tym miejscu prowadzone były pod opieką konserwatora zabytków. Dzięki temu udało się też uratować budynek dworca, który bardzo niszczał – Jacek Sommerfeld, wójt Czerwonaka i dodaje, że będzie to najnowocześniejsza filia w powiecie. Nadal znaczna część obiektu zachowa typową funkcję dworca kolejowego. Jest poczekalnia z automatem biletowym oraz toalety. Wokół budynku zostały przygotowane miejsca parkingowe. Po raz kolejny pokazaliśmy, że w ramach Metropolii Poznań potrafimy wspólnie działać a rzecz mieszkańców. Zaproponowałem wójtowi wskazanie miejsca, gdzie można utworzyć taką filię. To jest szósty „oddział” naszego Wydziału Komunikacji – dodaje Jan Grabkowski.Po stronie gminy leżało nie tylko wskazanie pomieszczeń, ale także przeprowadzenie remontu. Gmina na modernizację budynku wydała 2,2 mln złotych – kończy.

epoznan.pl

Opublikowano: 26 września 2018