Nabór wniosków na stypendia

Powiat Poznański podejmuje nieustannie działania mające na celu wspieranie zarówno ambicji edukacyjnych młodych ludzi, jak i wyrównywanie ich szans edukacyjnych.

Jak co roku, zapraszamy do składania wniosków na Stypendia Rady Powiatu w  Poznaniu na rok szkolny 2014/2015. O stypendium ubiegać się mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym oraz uczniowie gimnazjów, prowadzonych przez Powiat Poznański.

Warunkiem koniecznym do otrzymywania stypendium jest uzyskanie średniej ocen w poprzednim roku nauki w szkole ponadgimnazjalnej lub gimnazjum, prowadzonych przez Powiat Poznański, równej co najmniej 5,0. Stypendium przyznawane jest na okres roku szkolnego, liczonego od września do czerwca, w kwocie 250 zł netto miesięcznie.

Wnioski o stypendium Rady Powiatu w Poznaniu składane są do dyrektora szkoły w terminie do 20 września. Dyrektor szkoły opiniuje wnioski i przekazuje do Starostwa Powiatowego w Poznaniu w terminie do 30 września (decyduje data wpływu do Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu).

Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu przyznawane są w ramach Programu wspierania edukacji w powiecie poznańskim, przyjętego w dniu 27 czerwca 2013 r. na podstawie Uchwały Nr XXIX/281/IV/2013 Rady Powiatu  w Poznaniu w sprawie przyjęcia  Programu wspierania edukacji w powiecie poznańskim oraz Uchwały Nr XXIX/282/IV/2013 Rady Powiatu w Poznaniu w sprawie uchwalenia zasad realizacji Programu wspierania edukacji w powiecie poznańskim.

Informacje na temat Stypendium Rady Powiatu w Poznaniu można uzyskać także w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego w Poznaniu pod numerem telefonu:  61 8410 754.

Autor: Agnieszka Przybylska (Wydział Edukacji)

Opublikowano: 3 września 2014