MenuMenu główne
Powiat Poznański



Relacje

Nagrody dla filmu

Burmistrz Stanisław Filipiak odebrał w imieniu Miasta i Gminy Buk nagrody na XII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAt w Warszawie. Tegoroczne wydarzenie zorganizowano pod hasłem „2017 – Międzynarodowy Rok Zrównoważonej Turystyki dla Rozwoju”.

Nagrodę za “Najlepszy film promocyjny animowany” otrzymała „Legenda o drzewie bukowym i księciu Mieszku I”, wyprodukowana na zlecenie Miasta i Gminy Buk przez Studio Clockwork. Trzyodcinkowy „Tryptyk Bukowski” zdobył nagrodę jako „Najlepsza telewizyjna seria edukacyjna”. Producentem cyklu była TVP3 Poznań. Niespodzianką od organizatorów była statuetka „Turystycznej sowy”, którą za wkład pracy i naukowe podejście do zagadnienia wyróżniono „Tryptyk Bukowski”. Co warte podkreślenia, statuetki w imieniu jury wręczał Zbigniew Żmudzki – producent filmowy i zdobywca Oskara za film animowany w 2008 r. W innych kategoriach wśród nagrodzonych samorządów znalazły się: Łeba, Oświęcim, Piotrków Trybunalski, Puławy i Zduńska Wola.

Wieczorną galę Festiwalu poprzedziła międzynarodowa konferencja w Szkole Głównej Handlowej. Uczestniczył w niej David C. Cooper – jeden z najbardziej znanych autorów filmów turystycznych, pracujący ostatnio dla narodowych organizacji turystycznych z Hiszpanii i Chorwacji. Na konferencji głos zabrali autorzy filmów m.in. z Portugalii, Hiszpanii, Serbii, Grecji i Azerbejdżanu. Polskę reprezentowały: Puławy, Oświęcim oraz Buk. O naukowym podejściu do korzeni na przykładzie „Tryptyku Bukowskiego” mówił Hubert Wejmann – scenarzysta filmu i pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Buku. Nagrody – statuetki można zobaczyć w kinie „Wielkopolanin”. “Tryptyk Bukowski” powstał w ramach projektu pn. “Miasto i Gmina Buk – ziemia pełna historii”, zrealizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – inicjatywa LEADER. Operację zrealizowano jako mały projekt w ramach LGD Źródło.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 17 listopada 2017