Nagrody i stypendia dla najlepszych uczniów

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 26 października 2017

85 uczniów z powiatu poznańskiego otrzymało stypendia Rady Powiatu lub nagrody starosty. Wśród nich byli stypendyści prezesa Rady Ministrów. Uczniowie ze szkół prowadzonych przez powiat poznański mogą pochwalić się nie tylko najlepszymi wynikami w nauce, ale także osiągnięciami np. sportowymi. W środę najlepsi odebrali stypendia Rady Powiatu oraz nagrody starosty poznańskiego. Łącznie wyróżniono 85 młodych ludzi, wśród których było siedmiu stypendystów prezesa Rady Ministrów.

– Mamy zdolnych uczniów, dobrych nauczycieli i rodziców, którzy bardzo wspierają swoje dzieci. Każdego roku rośnie liczba osób, które możemy wyróżnić za rewelacyjne wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe – podkreśla Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. I dodaje, że te wyróżnienia są ważne, bo każda inwestycja w oświatę, jest inwestycją trafioną.

60 stypendystów będzie otrzymywać co miesiąc 250 zł (netto). Wszyscy musieli uzyskać średnią ocen wynoszącą co najmniej 5,0. – Najważniejsza w nauce jest systematyczność – uważa Maria Duszczak, uczennica klasy maturalnej w Zespole Szkół w Kórniku, której średnia ocen za ubiegły rok wynosi 6,0. Maria jest też stypendystką prezesa Rady Ministrów.

Opublikowano: 26 października 2017