Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Nagrody sportowe

Nagrody mają na celu uhonorowanie osób fizycznych trenujących lub mieszkających na terenie powiatu poznańskiego (ziemskiego), które swoimi wysokimi wynikami i wybitnymi osiągnięciami promują powiat poznański na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej

oraz

trenerów prowadzących szkolenie zawodników trenujących lub mieszkających na terenie powiatu poznańskiego (ziemskiego) a osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym.

 

Lista nagrodzonych osób:

za rok 2017 nagrody sportowe otrzymali:

MŁODZIK
1. Tomasz Pawlaczyk (karate WKF, MUKS Dynamic Akademia Karate Swarzędz)
– pierwsze miejsce kumite Puchar Polski (Lębork)
– drugie miejsce kata drużynowo Puchar Polski (Lębork)
– drugie miejsce kata indywidualnie Puchar Świata Harasuto (Łódź)
– pierwsze miejsce kata indywidualnie Mistrzostwa Świata (Londyn)
– pierwsze miejsce kata drużynowo Mistrzostwa Świata (Londyn)
– piąte miejsce kumite indywidualnie Mistrzostwa Świata (Londyn)

2. Maria Hoffmann (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski szkółek na 250 m ze startu lotnego na torze
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski szkółek w wyścigu punktowym na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski szkółek w wyścigu scretch na torze
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski szkółek ze startu wspólnego na szosie
– pierwsze miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sprincie drużynowym na torze
– trzecie miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w wyścigu punktowym na torze

3. Marianna Pilawska (judo, UKS Gimnazjon Suchy Las)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski młodziczek, kat. wagowa do 48 kg (Poznań)
– trzecie miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek, kat. wagowa do 48 kg (Poznań)
– drugie miejsce Międzynarodowy Puchar Czech – Grand Prix Ostrawa

JUNIOR MŁODSZY
1. Mateusz Samól (karate, Bukowski Klub Karate EMPI)
– drugie miejsce Mistrzostwa Europy WUKF kata indywidualnie (Rumunia)

2. Zofia Picz (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski w scretchu na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu na 500 m na torze
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu punktowym na torze
– drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w wyścigu keirin na torze
– drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sprincie na torze
– drugie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w wyścigu punktowym na torze
– drugie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w sprincie olimpijskim
– trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w wyścigu ze startu wspólnego
– trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w wyścigu eliminacyjnym

3. Kinga Przewoźna (lekka atletyka, Ośrodek dla Dzieci Niewdomych w Owińskach)
– czwarte miejsce World Para Athletics Grand Prix, bieg 200 m (Paryż)
– piąte miejsce Emil Open 6th Europen Youth Games fot the Disabled, bieg 100 m (Brno)
– drugie miejsce Emil Open 6th Europen Youth Games fot the Disabled, bieg 200 m (Brno)
– szóste miejsce World Para Athletic Junior Championships, bieg 100 m (Nottwil)
– piąte miejsce World Para Athletic Junior Championships, bieg 200 m (Nottwil)
– trzecie miejsce Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, bieg 100 m (Białystok)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, skok w dal (Białystok)

JUNIOR STARSZY
1. Krystian Ruta (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
– drugie miejsce Mistrzostwa Europy, sprint drużynowy na torze (Anadia)
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski, sprint drużynowy na torze (Pruszków)
– czwarte miejsce Mistrzostwa Polski, kirin na torze (Pruszków)

2. Karolina Przybylak (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
-pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski juniorów w wyścigu kerin na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski juniorów w wyścigu eliminacyjnym na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski elity w wyścigu drużynowym na torze
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na szosie
– trzecie miejsce Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na torze
– trzecie miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów w wyścigu medison na torze

3. Jakub Pietrucha (karate, MUKS Dynamic Akademia Karate Swarzędz)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski Karate WKF juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców, indywidualne +76kg

MŁODZIEŻOWIEC
1. Nikol Płosaj (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– drugie miejsce na torowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy elity w wyścigu drużynowym na 4 km (Anadia)
– trzecie miejsce na torowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy elity w wyścigu drużynowym na 4 km (Berlin)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski elity w wyścigu drużynowym na torze
– pierwsze miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na torze
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski elity w wyścigu medison na torze
– drugie miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu drużynowym na szosie
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski elity w wyścigu eliminacyjnym na torze
– trzecie miejsce Mistrzostwa Polski elity w wieloboju (omnium) na torze
– trzecie miejsce Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski elity
– trzecie miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wyścigu ze startu wspólnego
– trzecie miejsce Górskie Szosowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
– piąte miejsce Puchar Świata Elity w wyścigu drużynowym na dochodzenie
– ósme miejsce Torowe Mistrzostwa Świata elity w wyścigu drużynowym (Hong Kong)

2. Patryk Rajkowski (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– trzecie miejsce Mistrzostwa Europy w sprincie drużynowym do lat 23 (Anadia)
– pierwsze miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze w konkurencji keirin
– pierwsze miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na torze w konkurencji sprintu
– ósme miejsce Puchar Świata w konkurencji keirin

3. Julita Jagodzińska (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
– czwarte miejsce Mistrzostwa Europy na torze, sprint drużynowy (Anadia),
– piąte miejsce Mistrzostwa Europy na torze, keirin (Anadia)
– czwarte miejsce Mistrzostwa Europy na torze, sprint indywidualny (Anadia)
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski na torze, keirin (Pruszków)
– drugie miejsce Mistrzostwa Polski na torze, sprint drużynowy (Pruszków)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski na torze, sprinty indywidualne (Pruszków)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski na torze, keirin elita (Pruszków)
– pierwsze miejsce Mistrzostwa Polski na torze, sprinty indywidualne elita (Pruszków)

TRENER
1. Robert Taciak (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– osiągnięcia podopiecznych: Nikol Płosaj, Zofia Picz, Karolina Przybylak, Jan Łamaszewski, Mateusz Przymusiński, Patryk Rajkowski, Maria Hoffmann

2. Piotr Broński (kolarstwo, KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
– osiągnięcia zawodników: Julita Jagodzińska, Marcin Karbowy, Tobiasz Pawlak, Adrian Mrówka, Patryk Krzywda, Jagoda Garczarek, Borys Korczyński, Krystian Ruta, Adam Sieradzki, Joachim Mąkowski

3. Wiesław Pawlak (lekka atletyka, Ośrodek dla Dzieci Niewdomych w Owińskach)
– osiągnięcia zawodników: Inga Biernat, Kinga Przewoźna

DRUŻYNA
1.MUKS Dynamic Akademia Karate Poznań – Wojciech Niedziela (Siekierki Wielkie), Tomasz Pawlaczyk (Gortatowo), Oskar Prusinowski (Zalasewo)
– drugie miejsce kata Drużynowe Puchar Polski (Lębork)
– pierwsze miejsce kata Drużynowe Mistrzostwa Świata (Londyn)

 

za rok 2016 nagrody sportowe otrzymali:

MŁODZIEŻOWCY
I nagroda – Nikol Płosaj (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
— II miejsce w Torowych Mistrzostwach Europy Elity w wyścigu drużynowym na 4 km
— II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata zarówno w wyścigu ze startu wspólnego, jak również w wyścigu ulicznym na Filipinach
— I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym w wyścigu drużynowym
— I miejsce na Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu w jeździe dwójkami, ponadto na tych samych Mistrzostwach zdobyła I miejsce w wyścigu drużynowym oraz I miejsce w wyścigach dwójkami
— II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet do lat 23, w wieloboju
— II miejsce na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym w wyścigu indywidualnym na czas
— II miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski do lat 23

II nagroda – Julita Jagodzińska (kolarstwo, Tarnovia Tarnowo
— III miejsce na Mistrzostwach Europy U23 w kolarstwie torowym, w sprincie drużynowym we Włoszech
— I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym – keirin
— II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym – sprint drużynowy
— II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym – sprinty indywidualne
— I miejsce Mistrzostw Polski Elity Kolarstwa Torowego, zarówno w sprincie drużynowym, indywidualnym, jak również keirin, ponadto na tych samych Mistrzostwach zajęła II miejsce w wyścigu indywidualnym na 500 m oraz III miejsce w madison
— IV miejsce w Mistrzostwach Europy U23 w Kolarstwie Torowym indywidualnie – keirin we Włoszech

III nagroda –  Anastasiya Shoshyna (tenis, Akademia Tenisowa Angelique Kerber w Puszczykowie)
– I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Kobiet w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej, które odbyły się w Zielonej Górze.
– I miejsca Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 21, zarówno w grze pojedynczej w Poznaniu

JUNIOR STARSZY
I nagroda – Krystian Ruta (kolarstwo, Tarnovia Tarnowo Podgórne)
– zdobywca II miejsca na Mistrzostwach Europy na torze w sprincie drużynowym we Włoszech
– IV miejsce w Mistrzostwach Świata na torze w sprincie drużynowym w Szwajcarii

II nagroda – Wojciech Bystrzycki (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
— I miejsca na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym w konkurencjach nieolimpijskich w wyścigu indywidualnym na 3000 m – Pruszków
— I miejsce na  Mistrzostwach Polski w  Kolarstwie Szosowym w jeździe dwójkami na czas – Godziesze Wielkie
— III miejsca na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym w jeździe indywidualnej na czas o dystansie 26 km – Świdnica
— I miejsce na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie torowym  w wyścigu indywidualnym na 3000 m – Pruszków
– IV miejsce na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym, start wspólny na 125 km – Świdnica
– IV miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polskich Juniorów na 125 km – Wysowa Zdrój

III nagroda – Marcelina Winkowska (lekka atletyka, MKS Juvenia Puszczykowo)
– II miejsce w 70. Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 100 m oraz III miejsce w biegu na 100 m przez płotki w Suwałkach

JUNIOR MŁODSZY
I nagroda – Julia Oczachowska (tenis, Akademia Tenisowa Angelique Kerber w Puszczykowie)
– I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 16  w grze pojedynczej w Toruniu
– II miejsce  w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 18 w grze pojedynczej w Warszawie I miejsce na tych samych mistrzostwach w grze podwójnej
– II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 16 w grze pojedynczej w Warszawie

II nagroda – Julia Wieczorek (kajakarstwo UKS Błyskawica Rokietnica)
– III miejsce na Długodystansowych Mistrzostwach Polski K-1 na dystansie 10 000 m w Wolsztynie
– III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży K-1 na dystansie 500 m w Poznaniu
– II miejsce w Pucharze Nadziei Olimpijskich K-2 na 1000 m – Szeged, Węgry

III nagroda – Natalia Szymczak (kolarstwo – UKS Jedynka Mróz Kórnik)
– III miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski na trasie o długości 50 km w Wysowie-Zdrój
– III miejsca w Mistrzostwach Polski Elity  w Kolarstwie Torowym i Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w konkurencjach nieolimpijskich w wyścigu drużynowym na 4 km
– III miejsce w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym w jeździe drużynowej na czas – Godziesze Wielkie)

MŁODZIK
I nagroda – Dominika Siudzińska (jeździectwo, uczennica Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu)
I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego do lat 16 na kucach i dużych koniach w Strzegomiu

II nagroda – Natalia Klocek (lekka atletyka, uczennica Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy)
– I miejsce  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą – Poznań. Na tych samych Mistrzostwach zdobyła I miejsce w rzucie młotem
– I miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą – Słubice

III nagroda – Patryk Pyśk (tenis stołowy, LKTS Luboń)
– II miejsce na Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym w grze indywidualnej w Krośnie, na tych samych Mistrzostwach w grze podwójnej zajął drugie miejscu
– I miejsce w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym w grze indywidualnej w Pleszewie
– III miejsce w Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym w grze indywidualnej w Białymstoku

TRENERZY
I nagroda – Piotr Broński (kolarstwo, Tarnovia Tarnowie Podgórne)
Pod jego opieką trenują między innymi nagrodzeni: Julita Jagodzińska i Krystian Ruta, a także Jagoda Garczarek, Borys Korczyński, Wojciech Sykała, Tobiasz Pawlak, Adrian Mrówka oraz Patryk Krzywda.

II nagroda – Robert Taciak (Kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Kórnik)
Trenuje wielu zawodników osiągających wybitne wyniki sportowe (nagrodzony za osiągnięcia 19 zawodników), między innymi Nikol Płosaj, Wojciecha Bystrzyckiego i Natalii Szymczak.

III nagroda – Piotr Ciszak Tenis stołowy, LKTS Luboń)
Jest trenerem między innymi Patryka Pyśka, Zuzanny Sułek, Weroniki Dombki oraz Natalii Piechoty.

Ponadto specjalnymi wyróżnieniami uhonorowani zostali: Jarosław Jagaciak trener lekkiej atletyki oraz kierownik szkolenia w Zespole Szkół w Puszczykowie, a także Agata Kamińska reprezentantka Klubu Jeździeckiego Fundacji Zawsze Razem „Ranczo Kołata”.

 

za rok 2015 nagrody sportowe otrzymali:

Kategoria wiekowa: młodzik
III miejsce

Natalia Szymczak (kolarstwo, Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia
II miejsce – Międzywoj. M.Mł.szosa – jazda dwójkami na czas – 1-2.08.2014 Żerków
II miejsce – Międzywoj. M.Mł. sprint olimpijski – 23-24.08.2014 Kalisz (dwójki)
II miejsce – Międzywoj. M.Mł. tor  – wyścig na 250 m ze startu zatrzymanego – 23-24.08.2014 Kalisz
II miejsce – Międzywoj. M.Mł. tor –  wyścig na 1000 m indywidualnie – 23-24.08.2014 Kalisz

Kategoria wiekowa: junior młodszy
I miejsce
Karolina Przybylak (kolarstwo, Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia
III miejsce – XX O.O.M. tor  – wyścig drużynowy 3000 m – 25-27.07.2014 Wrocław
II miejsce – XX O.O.M. tor – wyścig punktowy 6 km – 25-27.07.2014 Wrocław
II miejsce – M.P. Zrzeszenia LZS  tor – wyścig drużynowy – 4000 m – 18-19.10.2014 Pruszków
III miejsce – M.P. Zrzeszenia LZS  tor – wyścig scratch – 5 km –  18-19.10.2014 Pruszków

II miejsce
Tomasz Ignasiak (strzelectwo sportowe – Uczniowski Klub Sportowy „DELFIN” Biedrusko)
Osiągnięcia
II miejsce – O.O.M. strzelectwo sportowe  17-22.07.2014 Wrocław

III miejsce
Zofia Flerkowska (jeździectwo skoki przez przeszkody – Ludowy Klub Jeździecki „Abaria” Iwno)
Osiągnięcia
II miejsce – O.O.M skoki kuce – 9-10.07.2014 Strzegom
III miejsce – H.P.P. skoki przez przeszkody – na kucach i małych koniach – 6.04.2014 Jaszkowo
II miejsce – P.P. Kucy skoki przez przeszkody – 28-31.08.2014 Morawa/Strzegom

Kategoria wiekowa: junior starszy
I miejsce
Patryk Rajkowski (kolarstwo – Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia
I miejsce – M.E. keirin – 27.07.2014 Anadia Portugalia
II miejsce – M.E. sprint drużynowy – 22.07.2014 Anadia Prtugalia
II miejsce – M.E. sprint drużynowy do lat 23 –  23.07.2014 Anadia Portugalia
III miejsce – M.E. sprint juniorów – 25.07.2014 – Anadia Portugalia
III miejsce – M.Ś. keirin 9.08.2014 Seul Korea
III miejsce – M.Ś. sprint drużynowy – 8.08.2014 Seul Korea
I miejsce – Mł.M.P. tor wyścig keirin juniorów – 24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – Mł.M.P. tor –  sprint – 24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – Mł.M.P.  wyścig na 1 km – 24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – Mł.M.P. tor – sprint drużynowy – 24-27.05.2014 Pruszków

II miejsce
Nikol Płosaj (kolarstwo – Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia
II miejsce – M.E. wyścig drużynowy – 4 km – 24.07.2014  Anadia Portugalia
I miejsce – Mł.M.P.  wyścig ze startu zatrzymanego juniorek – 500 m – 24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – Górskie Szosowe M.P. dystans 60 km – 30-31.08.2014 Jelenia Góra
I miejsce – M.P. jazda dwójkami na czas – 3.10.2014 Kalisz/Opatówek
I miejsce – Mł.M.P. tor – jazda drużynowa –  4000 m – 24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – M.P. jazda drużynowa na czas – 5.10.2014 Godziesze Wielkie/Kalisz
I miejsce – M.P.Elity tor – jazda drużynowa – 4000 m – 3-06.09.2014 Pruszków
II miejsce – Mł.M.P. tor – jazda indywidualna – 2000 m – 24-27.05.2014 Pruszków
II miejsce – Mł.M.P.  omnium juniorek – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor – wyścig punktowy juniorek – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor – sprint drużynowy – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – M.P.Kolarstwo Szosowe – jazda indywidualna na czas – 16 km – 25.06.2014 Sobótka/Zawonia
III miejsce – M.P. Kolarstwo Szosowe – ze startu wspólnego – 66 km – 27.06.2014 Sobótka/Zawonia
III miejsce – Mł.M.P. tor – wyścig scratch juniorek – 7,5 km – 24-27.05.2014 Pruszków

III miejsce
Julita Jagodzińska (kolarstwo – Klub Kolarski „Tarnovia” Tarnowo Podgórne)
Osiągnięcia
III miejsce – M.E. tor – keirin – 27.07.2014 Anadia Portugalia
I miejsce – M.P. tor – sprint drużynowy – 24-27.05.2014 Pruszków (dwójki)
II miejsce – M.P. tor – sprinty indywidualne – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – M.P. tor – keirin – 24-27.05.2014 Pruszków

Kategoria wiekowa: młodzieżowiec
I miejsce
Dominika Borkowska (kolarstwo – Klub Kolarski „Tarnovia” Tarnowo Podgórne)
Osiągnięcia
III miejsce – Mł.M.P. tor – sprint indywidualny kobiet – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor  500 m ze startu zatrzymanego –  indywidualnie – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor – keirin – 24-27.05.2014 Pruszków

II miejsce
Natalia Morytko (kolarstwo – Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia
I miejsce – Mł.M.P. tor – wyścig drużynowy –  4 km -24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – Mł.M.P. szosa – wyścig drużynowy -5.10.2014 Godziesze Wielkie/Kalisz
II miejsce – Mł.M.P.  tor – wyścig 3000 m – 24-27.05.2014 Pruszków
II miejsce – M.P.Elity szosa – wyścig drużynowy – 40 km – 5.10.2014 Godziesze Wielkie/Kalisz
III miejsce – M.P.Elity tor – wyścig drużynowy – 4 km – 3-6.09.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor – wyścig punktowy – 20 km – 24-27.05.2014 Pruszków

III miejsce
Alicja Ratajczak (kolarstwo – Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia
I miejsce – Mł.M.P. tor – wyścig drużynowy – 4 000 m – 24-27.05.2014 Pruszków
I miejsce – Mł.M.P.  szosa – wyścig drużynowy – 5.10.2014 Godziesze Wielkie/Kalisz
I miejsce – M.P. Elity tor – wyścig drużynowy –  4 km – 3-6.09.2014 Pruszków
II miejsce – Mł.M. P. szosa – dwójkami na czas – 3.10.2014 Opatówek/Kalisz
II miejsce – M.P. jazda drużynowa na czas – 40 km – 5.10.2014 Godziesze Wielkie/Kalisz
III miejsce – M.P. jazda dwójkami na czas – 20 km – 3.10.2014 Opatówek/Kalisz
III miejsce – Mł.M.P. omnium kobiet – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor – sprint drużynowy – 24-27.05.2014 Pruszków
III miejsce – Mł.M.P. tor – wyścig scratch – 10 km -24-27.05.2014 Pruszków

Nagroda Sportowa Starosty Poznańskiego dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym

Nagroda I stopnia
Robert Taciak (kolarstwo – Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka – Kórnik”)
Osiągnięcia zawodników: Patryk Rajkowski, Nikol Płosaj, Natalia Radzicka, Weronika Humelt, Natalia Nowotarska, Natalia Morytko.

Nagroda II stopnia
Piotr Broński (kolarstwo – Klub Kolarski „Tarnovia” Tarnowo Podgórne)
Osiągnięcia zawodników: Dominika Borkowska, Wojciech Sykała, Mikołaj Gutek, Julita Jagodzińska, Jagoda Garczarek.

Nagroda III stopnia
Stanisław Helak (Ludowy Klub Jeździecki „ABARIA” Iwno)
Osiągnięcia zawodników: Zofia Flerkowska.

 

Redaktor: Ziemowit Maląg
Opublikowano: 23 maja 2017

Zaktualizowano:
18 lipca 2018