Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Gru 2018 >>
ponwtśrczwptsobnie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Nagrody z kultury

Nagrody Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznawane są za miniony rok kalendarzowy lub za całokształt działalności.

Otrzymać je mogą osoby fizyczne lub prawne, a także inne podmioty na podstawie osiągnięć o istotnym znaczeniu, mieszkające na terenie powiatu poznańskiego lub działające na jego rzecz.

Osoby fizyczne lub prawne a także inne podmioty oceniane są z uwzględnieniem charakteru działalności osoby fizycznej lub prawnej lub rangi osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania lub ochrony kultury.

Nagrodą jest nagroda pieniężna, w wysokości:

– nagroda I stopnia – 9 500 zł brutto,

– nagroda II stopnia – 6 500 zł brutto,

– nagroda III stopnia – 3 500 zł brutto.

 

 

Lista osób nagrodzonych:

Za 2017 rok:

I NAGRODA – Marek Lapis

II NAGRODA – Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie

III NAGRODA – Stowarzyszenie Muzyczne Orkiestra Dęta im. hm Antoniego Jerzaka w Mosinie

Zestawienie nagród z kultury za rok 2017

 

Za 2016 rok:

I NAGRODA – Zespół wokalny „ASPIRYNKI”

II NAGRODA – Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Chludowo

III NAGRODA – Krystyna Miłobędzka

 

Za 2015 rok:

I NAGRODA – Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestra Dęta w Swarzędzu (Swarzędz, wieloletnia działalność artystyczna)

II NAGRODA – Hubert Wejmann (Buk, wieloletnia działalność na rzecz społeczności lokalnej)

III NAGRODA – Michał Howorski (Przeźmierowo, utalentowany tancerz zespołu Poligrodzianie)

 

Za 2014 rok:

I NAGRODA – Teresa Rogozia-Olejnik (Kórnik – wieloletnia działalność propagująca na rzecz propagowania kultury szczególności muzycznej)

II NAGRODA – Hanna Sztachańska (Rokietnica, młoda, utalentowana wokalistka)

III NAGRODA – Ewa i Włodzimierz Buczyńscy (Swarzędz, wieloletnie badania i opracowania dotyczące postaci Augusta Cieszkowskiego)

 

Za 2013 rok:

I NAGRODA – Kapela Dudziarska „Koźlary” z Domu Kultury w Stęszewie

II NAGRODA – Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Chludowo

III NAGRODA – Andrzej Horbik (organizator imprez kulturalnych, wystaw fotograficznych oraz wyjazdów artystycznych Zespołu „Wiwaty”)

 

Redaktor: Ziemowit Maląg
Opublikowano: 23 maja 2017

Zaktualizowano:
18 lipca 2018