Sport

Najlepsi w Wielkopolsce

Gimnazjum Sportowe w Puszczykowie, po raz pierwszy w trzyletniej historii,  wywalczyło tytuł mistrza Wielkopolski szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce. I to zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców! Obrany system szkolenia na bazie nowo powstałego Gimnazjum Sportowego okazał się więc bardzo skuteczny. W finale wojewódzkim wystartowało 110 chłopców oraz 100 dziewcząt z całej Wielkopolski.

W tej stawce młodzi sportowcy z Puszczykowa zdobyli aż siedem medali – trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe. Mistrzem Wielkopolski został Bartosz Skałecki w rzucie oszczepem, który był poza zasięgiem rywali ustanawiając rekord życiowy 55,61m. O prawie 7 sekund rekord życiowy na 2000 m poprawił także Maciej Czyż. Zawodnik Gimnazjum Sportowego osiągnął czas 6:00,30, który pozwolił mu na wywalczenie złotego medalu.

Złoto trafiło także do Zyty Wesołowskiej, która w skoku wzwyż uzyskał wysokość 160 cm. Zaraz po zakończeniu konkursu Zyta biegła na start sztafety szwedzkiej. A ta w składzie Zyta, Angelika Skrzypek, Paulina Nowicka, Marta Jajczyk wywalczyła brązowy medal. Srebrny krążek  zdobyła za to sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie Zuzanna Rucińska, Kaja Wesołowska, Monika Schutz, Martyna Wala. Warto dodać, że wszystkie dziewczyny są dopiero w I klasie gimnazjum, więc jeszcze przed nimi wielka kariera.

Brązowe medale wywalczyli jeszcze Sebastian Leonarczyk na 300 m oraz sztafeta szwedzka chłopców w składzie Bartosz Skałecki, Artur Szymkowiak, Patryk Ruciński i Sebastian Leonarczyk. Blisko medalu była Monika Schutz na 300 m, Paulina Nowicka na 100 m ppł, Kaja Wesołowska na 100 m ppł, Lena Kłosińska w oszczepie i Maciej Bąk na 1000 m.

Należy podkreślić, że zawodnicy Gimnazjum Sportowego w Puszczykowie rywalizowali drużynowo z bardzo renomowanymi szkołami, które od lat prowadzą w swych gimnazjach klasy sportowe. Były to m.in. placówki z Żerkowa, Jarocina, Środy, Szamotuł, Piły, Wolsztyna czy tez Wągrowca. Wszystkie te szkoły, podobnie jak ta w Puszczykowie, posiadają bardzo dobre warunki do uprawiana tej dyscypliny sportu, co tym razem jednak nie wystarczyło, aby pokonać ekipą z naszego powiatu.

Opublikowano: 1 czerwca 2015