Najlepszy kierowca MPK (16.06.2018)

logo Gazety Wyborczej

Tegoroczny Konkurs na Najlepszego Kierowcę zakończony. W tym roku po raz pierwszy w kilkunastoletniej historii konkursów o tytuły walczyli nie tylko kierowcy poznańskiego MPK ale również dziewięciu podpoznańskich gmin.

Najlepszym kierowcą MPK został Wojciech Klarzyński. To kierowca z kilkunastoletnim stażem. Z zawodu jest mechanikiem, specjalistą od budowy maszyn. Kierowca to jego drugi zawód, a po szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy ma również uprawnienia ratownika. Wcześniej zajął już czwarte miejsce w ogólnopolskim Konkursie Kierowców w Krakowie i trzy raz z rzędu (w latach 2015-2017) zdobywał tytuł Wielkopolskiego Kierowcy Roku. Najbardziej lubi linie 82 i 69, „bo prowadzą przez całe miasto”.

Tytuł Kierowcy Roku Aglomeracji Poznańskiej przypadł Pawłowi Sztukiewiczowi, który w MPK pracuje od 14 lat, w 2008 i 2012 był najlepszym kierowcą MPK i nie są to wcale jego jedyne osiągnięcia. Pan Paweł cały czas podnosił swoje kwalifikacje, wkrótce będzie bronił pracy magisterskiej na kierunku manager logistyki komunikacji miejskiej. Najchętniej jeździ na liniach 62 i 74. Tytuł Najlepszego Kierowcy Podpoznańskich Gmin przypadł Łukaszowi Jaskóle z Kombus Kórnik, a faworytem pasażerów został Michał Korzyński. Pan Michał najbardziej lubi linie podmiejskie obsługiwane autobusami przegubowymi, w żargonie kierowców nazywane ogrodami na prowincji.

Gazeta Wyborcza Poznań

Opublikowano: 18 czerwca 2018