Najsmaczniejszy z wakacyjnych festiwali…

Głos Wielkopolski, 17 sierpnia 2015

Od czwartku Stary Rynek pełen był zapachów i smaków. A to dzięki Festiwalowi Dobrego Smaku, który po raz dziewiąty serwował poznaniakom różne specjały. Na straganach nie zabrakło wędzonych ryb, wędlin, serów, chlebów i piw z lokalnych browarów.

Z głównej sceny brzmiała muzyka, ale nie tylko. Liczne pokazy kulinarne przyciągały widzów niesamowitymi aromatami i smacznymi obrazami na ekranie. Dla gości festiwalu gotowali między innymi: Robert Makłowicz, Grzegorz Łapanowski, Krystian Szopka i Maciej Nowicki.

Nie zabrakło także konkursów. W tegorocznej edycji Polskiej Nalewki Roku wygrał Maciej Flik z Bydgoszczy za nalewkę mirabelkową. Natomiast Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Jarosława Dąbrowskiego z Kruszewni za swoją polędwicę szlachecką dostała pierwsze miejsce w konkursie Smaki Powiatu Poznańskiego.

Redaktor: Anna Jaworska
Opublikowano: 18 sierpnia 2015