Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Sty 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Edukacja

Nasza oferta edukacyjna

Zbliża się czas, kiedy uczniowie podejmować będą decyzję o wyborze szkoły, która ukierunkuje ich dalszą ścieżkę edukacyjną i dorosłe życie zawodowe. Dlatego ważne jest, aby wybór szkoły był jak najbardziej świadomy. Poniżej przedstawiamy ofertę szkół prowadzonych przez powiat poznański. Z tą ofertą będzie się można zapoznać także na 22. Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniach 23-25 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nie zabraknie tam oczywiście stoiska powiatu poznańskiego.


os. Mielżyńskiego 5a, 62-020 Swarzędz, tel. 61 8172281
www.zs1swarzedz.powiat.poznan.pl

– Technikum
– Branżowa Szkoła I Stopnia
– Centrum Kształcenia Praktycznego
– Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych (tryb zaoczny)
– Szkoła Policealna (tryb zaoczny)
– Kwalifikacyjne kursy zawodowe (tryb zaoczny)

Szkoła wyposażona w najwyższej klasy sprzęt do nauki zawodu. Kształcenie odbywa się we wszystkich zawodach, zaś specjalnością szkoły jest współdziałanie z zakładami pracy w obszarze szkolenia zawodowego. W placówce są klasy pod patronatem Volkswagen Poznań, SKF Polska, IMPERIAL Logistics, CLIP Logistics. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wymianach ze szkołami partnerskimi m.in. w Niemczech, Norwegii, Rosji. Oferta edukacyjna technikum: technik ekonomista, technik mechatronik, technik informatyk, technik logistyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik automatyk. Nowość: technik mechanik
Drzwi otwarte: 6 kwietnia 2018 r. godz. 16.30, 7 kwietnia 2018 r. godz. 9.30.

ul. Podgórna 12, 62-020 Swarzędz, tel.61 8172026
www.zs2swarzedz.powiat.poznan.pl

– Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Staniewskiego

Szkoła powstała w 1992 roku z inicjatywy lokalnej społeczności i ściśle z nią współpracuje. Dojazd do szkoły jest bardzo łatwy, gdyż budynek mieści się przy ulicy Podgórnej, w centrum miasta, nieopodal pętli autobusowej. II LO posiada rozbudowaną, nowoczesną bazę informatyczną oraz pracownie przedmiotowe wyposażone w projektory i tablice interaktywne. Placówka oferuje dogodny plan lekcji, zajęcia kończą się o godz. 15.05. Liceum kształci w czterech kierunkach: językowo-humanistycznym, matematycznym, przyrodniczym, policyjnym i sportowym. Działają trzy klasy akademickie pod patronatem poznańskich uniwersytetów, uczniowie tych zespołów mają zajęcia z naukowcami. Licealiści z klas policyjnych i sportowych uczestniczą w obozach szkoleniowych. W ramach cyklu ”Podgórna zaprasza”, organizowane są comiesięczne spotkania z ciekawymi ludźmi. Szkoła pomaga potrzebującym, organizując akcje charytatywne, uczniowie działają jako wolontariusze. W kameralnej, liczącej dwanaście klas, szkole panuje przyjazna atmosfera.
Drzwi otwarte: 7 kwietnia 2018, 12 maja 2018 od godz. 10.00.

ul. Szamotulska 24, 62-090 Rokietnica, tel. 61 8145027
www.zsrokietnica.powiat.poznan.pl

– Technikum
– Branżowa Szkoła I Stopnia
– Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
– Internat

Szkoła z tradycją oferująca kształcenie w atrakcyjnych zawodach takich jak: technik informatyk, technik hotelarstwa, technik architektury krajobrazu, technik organizacji reklamy oraz w szkole branżowej I stopnia, która zapewnia zdobycie kwalifikacji w każdym wybranym zawodzie. Praktyki we współpracy z renomowanymi pracodawcami, zakładami rzemieślniczymi. Szkoła współdziała z uczelniami wyższymi: Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższą Szkołą Bankową oraz Wyższą Szkołą Pedagogiki i Administracji. Placówka kładzi nacisk na indywidualizację procesu nauczania. Uczniowie zdobywają dodatkowe kwalifikacje kończąc kursy, m.in. grafiki komputerowej, baristyczny, barmański, kelnerski, obsługi urządzeń sieciowych, przygotowania i testowania kabli światłowodowych, Akademii Cisco, obsługi pilarek, arborystyki czy nawadniania terenów zielonych.
Drzwi otwarte: 20 kwietnia 2018 r. godz. 16.00, 19 maja 2018 r. godz. 12.00.

ul. Rubież 20, 61-612 Poznań, tel. 61 8231341
www.zsrokietnica.powiat.poznan.pl

– Technikum

Atutem szkoły jest łączenie doświadczenia i nowoczesności. Oferta edukacyjna dostosowana jest do zainteresowań uczniów oraz zapotrzebowania na rynku pracy. Obecnie kształci w trzech kierunkach: technik architektury krajobrazu, technik informatyk i technik organizacji reklamy. Technikum w Poznaniu współpracuje z uczelniami wyższymi: Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu, Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Przyrodniczym, Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Wyższą Szkołą Pedagogiki i Administracji w Poznaniu oraz Collegium Da Vinci. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach dodatkowych, podnoszenia swoich kwalifikacji w ramach projektów unijnych, zdobywania certyfikatów, m.in. Cisco Networking Academy, korzystania z darmowego oprogramowania w ramach Microsoft Imagine.
Drzwi otwarte: 21 kwietnia 2018 r. godz. 9.00-12.00, 19 maja 2018 r. godz. 9.00-16.00

ul. Obornicka 1, Bolechowo, 62-005 Owińska, tel. 61 8126040
www.zsbolechowo.powiat.poznan.pl

– Liceum Ogólnokształcące
– Technikum

Szkoła w Bolechowie ma bogatą ofertę edukacyjną. Nowością jest klasa policyjna mundurowa i strażacko-ratownicza na poziomie Liceum Ogólnokształcącego. Dużym zainteresowaniem cieszą się klasy wojskowe mundurowe. Placówka kształci również w zawodzie technik informatyk, technik logistyk i technik spedytor. Uczniowie osiągają sukcesy w sportach obronnych na szczeblu ogólnopolskim, a także w olimpiadach i konkursach logistycznych. Szkoła posiada własną strzelnicę, siłownię, nowoczesne sale komputerowe, pracownie logistyczne. Oferuje liczne zajęcia pozalekcyjne rozwijające pasje uczniów, m.in.: koło strzeleckie, karate, filmowe, informatyczne, logistyczne. Organizuje warsztaty artystyczne i psychologiczne.
Drzwi otwarte: 13 kwietnia 2018 r. godz. 13.00-17.00


ul. Szkolna 1, 62-095 Murowana Goślina, tel. 618122491
www.zsbolechowo.powiat.poznan.pl

– Technikum
– Branżowa Szkoła I Stopnia
– Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

Szkoła w Murowanej Goślinie jest Kuźnią Talentów – to nie tylko tytuł nadany przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich, to rzeczywistość. Wizytówką placówki jest nowoczesna pracownia gastronomiczna. Kucharze z Murowanej Gośliny corocznie wygrywają prestiżowe konkursy. Szkoła kształci także w zawodzie technik hotelarstwa. W branżowej szkole I stopnia młodzież uczy się w klasach wielozawodowych. Firma Solaris Bus & Coach S.A. sprawuje patronat nad klasą w zawodzie mechatronik. Placówka gwarantuje dobry start, pewną przyszłość i poczucie bezpieczeństwa. Szkoła proponuje też bezpłatną naukę w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych.
Drzwi otwarte: 6 kwietnia 2018 r. godz.13.00-17.00

ul. Topolowa 2, 62-050 Mosina, tel. 61 8132922
www.zsmosina.powiat.poznan.pl

– Liceum Ogólnokształcące
– Technikum
– Branżowa Szkoła I Stopnia
– Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych (tryb zaoczny)
– Szkoła Policealna (tryb zaoczny)
– Internat
– WODiDZ

Szkoła z blisko 50-letnią tradycją kształcenia zawodowego: technik logistyk, technik hotelarstwa, branżowa szkoła I stopnia, w liceum ogólnokształcącym: klasa wojskowa oraz kulturoznawcza (nowość), a także szkoły dla dorosłych. Placówka systematycznie realizuje edukacyjne projekty unijne i praktyki zagraniczne w technikum. Współpracuje z Politechniką Poznańska, Wyższą Szkołą Logistyki i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Dysponuje internatem z własnym zapleczem kuchennym.
Drzwi otwarte: 17 marca 2018 r. godz. 9.00-12.00

ul. Kasprowicza 3, 62-041 Puszczykowo, tel. 61 8133411
www.lopuszczykowo.powiat.poznan.pl

– Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
– Internat

W roku szkolnym 2018/2019 placówka planuje uruchomić pięć oddziałów, w tym jeden sportowy. W pierwszym roku nauki wszystkie klasy będą realizowały takie same przedmioty, każdy na poziomie podstawowym. Języki obce nauczane w liceum to: angielski, niemiecki i hiszpański. W celu umożliwienia młodzieży uczenia się języków na poziomie dostosowanym do ich umiejętności, zajęcia z tych przedmiotów będą odbywały się w systemie międzyklasowym. Po pierwszej klasie uczniowie będą mogli dokonać ostatecznego wyboru przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym i uczestniczyć w nich w grupach międzyoddziałowych, o ile zgłosi się określona w przepisach liczba osób. Planowane oddziały to: sportowy (lekka atletyka), humanistyczno-artystyczny, ekonomiczno-politechniczny, dziennikarski, przyrodniczo-medyczny. Przedmioty rozszerzone będzie można wybrać spośród: języka polskiego, języka angielskiego, historii, matematyki, fizyki, informatyki, geografii, chemii i biologii. Puszczykowskie liceum jest znane z sukcesów uczniów i absolwentów klas sportowych na poziomie powiatu, województwa, kraju i Europy. Uczniowie klas sportowych, po typowych zajęciach lekcyjnych, codziennie trenują, a ponadto biorą udział w obozach sportowych, zawodach różnych szczebli, reprezentując liceum oraz szkolny klub sportowy Juvenia.
Drzwi otwarte: 24 marca 2018 r. godz. 9.00, 21 kwietnia 2018 r. godz. 9.00

ul. Poznańska 2, 62-035 Kórnik, tel. 61 8170256
www.zskornik.powiat.poznan.pl

– Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej
– Technikum

Atuty szkoły to: 100-procentiowa zdawalność egzaminu maturalnego, coroczne stypendia Rady Powiatu w Poznaniu, Prezesa Rady Ministrów dla uczniów za wysokie wyniki w nauce, możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych, bezpłatne, dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury, systematyczna współpraca z uczelniami wyższymi oraz innowacje pedagogiczne, „Wirtualne Laboratoria”, „Wirtualna Fizyka – Wiedza Prawdziwa”, „Język niemiecki w pracy spedytora międzynarodowego”. Wśród uczniów i absolwentów szkoły są finaliści i laureaci olimpiad oraz konkursów przedmiotowych. Placówka posiada znaczące osiągnięcia w wielu dyscyplinach sportowych. Ma też bardzo dobrze wyposażoną bibliotekę szkolna, a wszystkie sale lekcyjne są wyremontowane i wyposażone w sprzęt multimedialny. Szkoła realizuje projekty unijne, praktyki zawodowe dla uczniów technikum organizowane są w renomowanych firmach logistyczno-spedycyjnych. Zespół Szkół w Kórniku to bezpieczna, kameralna i przyjazna uczniowi szkoła.
Drzwi otwarte: 17 marca 2018 r. godz. 10.30.

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 12 marca 2018