Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

NIE dla przemocy wobec dzieci

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na terenie całego powiatu poznańskiego prowadzili akcję pod nazwą „Razem Przeciwko Przemocy”. To ich projekt stworzony wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu. Akcja miała miejsce 18 listopada, w ramach przypadającego dzień później Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci.

Funkcjonariusze z powiatu poznańskiego w wybranych szkołach podstawowych przeprowadzili cykl prelekcji na temat przemocy wobec dzieci, wyszczególniając tematykę przemocy rówieśniczej. Ponadto wspólnie z uczniami przygotowano plakaty i transparenty przeciw przemocy, które na przykład w Buku zostały zaprezentowane podczas przemarszu ulicami miasta.

Akcja została zorganizowana dzięki zaangażowaniu szkół podstawowych oraz organizacji samorządowych i pozarządowych, jak placówki opieki społecznej, zespoły interdyscyplinarne czy stowarzyszenia na rzecz przeciwdziałania przemocy. Była to też doskonała okazja do przypomnienia i rozpowszechnienie informacji o działaniu bezpłatnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Podczas akcji zorganizowany został także konkurs dla uczniów wszystkich szkół podstawowych powiatu poznańskiego, który będzie podsumowaniem wspólnych działań. Konkurs polega na wymyśleniu hasła do kampanii przeciwko przemocy rówieśniczej. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie. W załączeniu regulamin konkursu.

Regulamin konkursu Razem Przeciwko Przemocy

Opublikowano: 21 listopada 2016