Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Oko na Eko w Luboniu

Kolejny raz spotkali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z powiatu poznańskiego. Tym razem podopieczni WTZ „Wspólna Droga” w Luboniu gościli podczas warsztatów pt. “Oko na Eko” swoich kolegów z sześciu ośrodków z powiatu. Tematem przewodnim spotkania, które odbyło się w czwartek, 18 maja były „EKO – pszczoły”.

W ramach warsztatów osoby z niepełnosprawnościami miały możliwość wyrabiania świec z wosku pszczelego, przygotowania ciasteczek owsianych z miodem, czy domków dla pszczół, a także posadzenia kwiatów miododajnych. Uczestnicy uzyskali również kompendium wiedzy na temat pszczół, ich pracy, środowiska oraz postaw człowieka wobec tych owadów. Wszystko to odbyło się przy wsparciu terapeutów.

Jak zapewniali organizatorzy realizacja warsztatów w znaczący sposób przyczyniła się do aktywizacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w działania związane z ekologią. Powiat poznański podczas wydarzenia reprezentował Zygmunt Jeżewski Członek Zarządu Powiatu w Poznaniu. Organizatorem tego współfinansowanego przez powiat poznański spotkania środowiska osób z niepełnosprawnościami było Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga” z siedzibą w Luboniu.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Wojtunik

Opublikowano: 18 maja 2017