Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Jelena nie wygra w Londynie

Jelena Ostpenko nie wygra drugiego wielkoszlemowego turnieju z rzędu. 20-letnia Łotyszka w ćwierćfinale Wimbledonu, w którym pula nagród wynosi ponad 12 milionów funtów, przegrała 3:6, 5:7 z Venus Williams. Dużo bardziej doświadczona Amerykanka w kluczowych momentach meczu potrafiła się zmobilizować i to ona zagra w czwartkowym półfinale na trawie w Londynie.

Przypomnijmy, że Jelena Ostapenko, która nie tak dawno sensacyjnie triumfowała we French Open, dwa lata temu dotarła do finału turnieju Powiat Poznański Open, rozgrywanego na kortach Centrum Tenisowego Sobota. W obecnej edycji Wimbledonu nie gra już także Angelique Kerber. Mieszkająca w Puszczykowie Niemka z polskim paszportem odpadła w 1/8 finału.

Opublikowano: 11 lipca 2017