Ostra walka w gminach powiatu

Gazeta Wyborcza. Poznań, 25 listopada 2014

W powiecie poznańskim nadal będzie rządzić koalicja PO-PSL  uzyskując łącznie 15 mandatów w 29-osobowej radzie. Czwartą kadencję urząd starosty sprawować będzie Jan Grabkowski. Zapewnia, że możliwa jest też szersza koalicja z Niezależnymi dla Powiatu, którzy zdobyli 8 mandatów.

Sześć gmin powiatu dopiero wyłoni swoich włodarzy w drugiej turze. Burmistrz Murowanej Gośliny od 1998r. Tomasz Łęcki zmierzy się z Dariuszem Urbańskim. Wieloletni wójt Czerwonaka, Mariusz Poznański stoczy pojedynek z Jackiem Sommerfeldem, a Anna Tomicka z Marianem Szkudlarkiem  staną w szranki w Swarzędzu. Urzędujący od 3 kadencji w Kostrzynie Paweł Iwański rywalizować będzie z Szymonem Matysiakiem.

W Mosinie o fotel burmistrza zawalczą nowi kandydaci Waldemar Krzyżanowski z Jerzym Rysiem, a w Pobiedziskach dotychczasowy burmistrz, Michał Podsada z Dorotą Nowacką. W pozostałych gminach mieszkańcy wybrali burmistrzów i wójtów już w pierwszej turze. Z wyjątkiem Lubonia i Dopiewa, wszędzie wygrali obecni włodarze.

Opracowała: Klementyna Witczak

Opublikowano: 26 listopada 2014