Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Otwarcie sezonu na Marinie

W sobotę, 27 maja oficjalnie otwarto sezon na Akwenie Marina w Czerwonaku. Tego otwarcia dokonał starosta poznański Jan Grabkowski. – To piękne miejsce, gdzie można miło i aktywnie spędzić czas. Ja darzę te okolice szczególnym sentymentem, ponieważ to właśnie tutaj rozpoczynałem swoją pracę jako samorządowiec – mówił Jan Grabkowski.

Na otwarcie Mariny przygotowano sporo atrakcji. Odbyły się m.in. zawody motorowodne, warsztaty budowania łodzi, były też przejażdżki po Warcie łodziami motorowymi i motorowodny konkurs zręcznościowy o puchar prezesa klubu WGSW Kilwater. Dla dzieci przygotowano specjalne animacje, a także konkursy i gry. Nie zabrakło również stoisk gastronomicznych oraz wspólnego ogniska.

Akwen Marina to port rzeczny w Czerwonaku, na 234 km Warty, na trasie wodnego szlaku turystycznego „Wielkiej Pętli Wielkopolski”. Przystań przystosowana jest na cumowanie kilkunastu jednostek przy drewnianych pomostach pływających. Ze słupków dystrybucyjnych można pobrać energię elektryczną i wodę. Sezon trwa od kwietnia do października.

Na terenie Mariny można zorganizować ognisko lub wynająć domek grillowy na spotkanie w gronie znajomych. Amatorzy sportów na piasku mogą skorzystać z boiska do siatkówki plażowej lub zagrać w badmintona. Rozległy teren sprzyja organizowaniu imprez plenerowych i kulturalnych. Odbywają się tu festyny, pikniki i koncerty oraz różnego rodzaju zawody. Marina z sezonie pozostaje otwarta dla wszystkich chętnych.

Opublikowano: 27 maja 2017