Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Otwarto halę w Stęszewie

W piątek, 24 marca w Stęszewie oficjalnie otwarto nową halę widowiskowo-sportową. W uroczystościach udział wziął wicestarosta poznański, Tomasz Łubiński. Podczas otwarcia można było zobaczyć pokaz grupy akrobatycznej Alter Trio, koncert operetkowy „W krainie uśmiechu” w wykonaniu solistów z poznańskiego Teatru Muzycznego oraz występ kabaretowy Katarzyny Pakosińskiej.

Nową halę w Stęszewie budowano nieco ponad rok i kosztowała ona ok. 9,5 mln zł. – W godzinach porannych będzie ona służyła dzieciom z pobliskiej szkoły, a popołudniami będą mogli z niej korzystać wszyscy mieszkańcy gminy, uprawiający różne dyscypliny sportu. Obiekt będzie też służył działaniom o charakterze kulturalnym – powiedział w programie “Powiatowa 17.”, Włodzimierz Pinczak, burmistrz Stęszewa.

Hala ma pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Na trybunach będzie mogło zasiąść 300 widzów. W obiekcie jest też m.in. salka konferencja, a na piętrze będzie się mieścił Dom Kultury.

Zdjęcia:  Weronika Blejwas

Opublikowano: 25 marca 2017