Panopa rozwija się dalej. Większy zakres usług i nowe możliwości

Głos Wielkopolski, 16 kwietnia 2014

W Głosie Wielkopolskim z dnia 16 kwietnia 2014 roku ukazał się artykuł opisujący działalność logistycznej firmy Panopa związanej z branżą motoryzacją. W tekście pt. „Panopa rozwija się dalej. Większy zakres usług i nowe możliwości” redaktor Michał Pilarczyk opisuje też współpracę tej firmy z Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu w Powiecie Poznańskim.

Panopa zajmuje się składowaniem, komisjonowaniem, sekwencjonowaniem, podmontażem, transportem wahadłowym oraz dostarczaniem części bezpośrednio do linii produkcyjnych. – Startowaliśmy od maleńkiego oddziału w Gliwicach, składającego się z czterech osób. Dziś w siedzibie głównej pracuje ponad 800 osób – mówi w tekście Remy Hoeffler, prezes zarządu Panopa Logistyka Polska.

Wspomniana siedziba główna mieści się obecnie w Swarzędzu w Powiecie Poznańskim, gdzie nawiązano też współpracę z Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich. Dzięki temu uczniowie technikum logistycznego będą mogli poznać praktyczne aspekty zawodu technik logistyk w Panopie.

– Przykładamy ogromną wagę do kształcenia młodzieży. Od 14 lat wspieramy naszą wiedzą i potencjałem wyższe i średnie szkoły w Poznaniu. W ostatnich miesiącach podjęliśmy kolejne kroki w tym kierunku. Mówię o naszym centrum szkoleniowym dla operatorów wózków widłowych. Kolejnym krokiem jest umowa patronacka z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu – dodaje Remy Hoeffler.

Dla uczniów takich klas jest to szansa nie tylko na zdobycie wymaganego przez pracodawców doświadczenia, ale i możliwość zdobycia w przyszłości posady w Panopie. Firma zyskuje natomiast przygotowaną pod swoje potrzeby kadrę. – W Panopie potrzebujemy młodych, zmotywowanych pracowników – kończy Remy Hoeffler, prezes Panopy cytowany przez „Głos Wielkopolski”.

Opublikowano: 22 kwietnia 2014