Nawigacja
Powiat Poznański
powiatowa 17
Telewizja STK
Konkurs Czujka CzaduNieodpłatna pomoc prawna
Telewizyjna17
Radiowa17
Multimedia Aktywność Projektowa



Patronaty 2016

GRUDZIEŃ

  1. Cavaliada 2016 – od czwartku, 1 grudnia do niedzieli, 4 grudnia, Poznań
  2. Konkurs „Społecznik roku 2016. Przyjaciel dziecka” – czwartek, 8 grudnia, Poznań
  3. Znakowanie grobów powstańców wielopolskich – mieszkańców gm. Mosina – grudzień 2016, Mosina
  4. XVI edycja cyklu turniejów Grand Prix w halowej piłce nożnej o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnejgrudzień 2016 oraz styczeń i luty 2017, Dopiewo
  5. Międzynarodowy konkurs „Matematyka bez granic” – w roku szkolnym 2016/2017, Wielkopolska

LISTOPAD

  1. Gęsina na Imieninach – piątek, 11 listopada, Poznań
  2. 70. Rocznica powstania Orkiestry Dętej w Mosinie – sobota, 12 listopada, Mosina
  3. IV Zjazd Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Powiatu Poznańskiego – sobota, 19 listopada, Luboń
  4. Wielkopolski Przegląd Amatorski Grup Teatralnych Seniorów „Dopiewska Jesień Teatralna”- poniedziałek, 21 listopada, Dopiewo
  5. Andrzejkowa Akcja Charytatywna Lions Club Concordia Poznań, sobota 26 listopada, Poznań
  6. Luboń Cup – od listopada 2016 do lutego 2017, Luboń

PAŹDZIERNIK

  1. Szkolenie z „Ochrony Środowiska” – piątek, 7 października, Poznań
  2. IV Wielkopolski Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych „Rowerami i kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym” – piątek, 7 października, Mosina
  3. Jubileusz 30-lecia działalnościu klubu HDK PCK Gośliniacy – sobota, 8 października, Murowana Goślina
  4. III Festiwal Dyni – od soboty, 8 października do niedzieli 9 października, Stęszew
  5. Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy – sobota, 15 października, Rokietnica
  6. Konferencja Naukowa „Drzewa i lasy w zmieniającym się środowisku” – od poniedziałku 17 października, do środy, 19 października, Kórnik
  7. Ogólnopolska Konferencja pt.: „Nowe ramy finansowania sportu i działalności Pożytku Publicznego przez jednostki samorządu terytorialnego” – od poniedziałku 24 października, do wtorku, 25 października, Poznań
  8. Konferencja „Czerniak od A do Z” – wtorek, 25 października, Poznań
  9. Turniej Charytatywny dla Krzysztofa Wilkołka – sobota, 29 października, Poznań

WRZESIEŃ

  1. „Rokietnica zaprasza Wielkopolan na Rumpuć” – sobota, 3 września, Rokietnica
  2. XVIII Święto Chleba – sobota, 3 września, Poznań
  3. Zawody Spinningowe z łodzi „Lusowo 2016” – niedziela, 18 września, Lusowo
  4. 95 rocznica powstania Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudzkiego – wtorek, 20 września, Poznań
  5. XLVI Ogólnopolski Rajd Miłośników Przyrody 2016 – od piątku, 23 września do niedzieli, 25 września, powiat poznański
  6. Uroczystość 100-lecia istnienia Stadniny Koni w Iwnie sp. z o.o. – piątek, 23 września, Iwno
  7. 95-lecie Miejskiego Klubu Sportowego CONCORDIA Murowana Goślina – sobota, 24 września, Murowana Goślina
  8. I Szpot Swarzędz Półmaraton, niedziela – 25 września, Swarzędz
  9. I Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”- niedziela, 25 września, Poznań
  10. Akcja „KIbicuj z klasą” – niedziela, 25 września, Poznań
  11. Konferencją „Sądowa kontrola działań administracji w sprawach gospodarczych” – od czwartku 29 września do piątku 30 września, Poznań
  12. Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza Luboń 2016 – od piątku 30 września, do soboty 1 października, Luboń
  13. V Dni Pracy Organicznej, wrzesień, Poznań

SIERPIEŃ

  1. XVI Światowy Przegląd Folkloru „Integracje” – od soboty, 13 sierpnia do poniedziałku, 22 sierpnia, Poznań
  2. Festiwal Batyskaf – sobota, 20 sierpnia, Kórnik
  3. VI Piknik z Motoryzacją oraz II Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych Wiry 2016 – od piątku 19, do niedzieli 21, Wiry
  4. XIX Ogólnopolskie Igrzyska LZS – Tarnowo Podgórne 2016 – od czwartku, 25 sierpnia, do niedzieli 28 sieprnia, Tarnowo Podgórne
  5. XVIII Międzynarodowym Turniejem Piłki Nożnej IPA Poznań 2016 r. – od czwartku 25 sierpnia do niedzieli, 28 sierpień, Poznań
  6. II Przegląd Młodzieżowych Zespołów Muzycznych „Młyn”- niedziela, 28 sierpnia, Komorniki
  7. Murowana Dycha Bieg na 5 i 10 km – niedziela, 28 sierpnia, Murowana Goślina
  8. Międzynarodowe Warsztaty Akrobatyczno-cyrkowe, Bolechowo

LIPIEC

  1. VI Sztafeta Pływacka na rzece Warta „Warta dla Chojraków” – od wtorku, 12 lipca, do niedzieli 17 lipca, Poznań
  2. Mistrzostw Świata FIM w Supermoto – od soboty, 16 lipca do niedzieli 17 lipca, Poznań
  3. „Sprawność nie szuka deficytów, lecz talentów”- czwartek, 28 lipca, do niedzieli 6 sierpnia, Czerwonak i Poznań
  4. Regaty żeglarskie – od soboty 30 lipca, do niedzieli, 31 lipca, Poznań

CZERWIEC

  1. Obchody IX Dni Romana Wilhelmiego w Poznaniu – czerwiec, paźdzernik, listopad
  2. II Międzynarodowe Mistrzostwa Kobiet w tenisie ANGIE CUP 2016 – od poniedziałku, 6 czerwca do niedzieli 12 czerwca, Puszczykowo
  3. Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny „Grillowane potrawy z sałata i dipem” – wtorek, 7 czerwca, Swarzędz
  4. Impreza „Zdrowo jesz, dłużej żyjesz, w sporcie sukces gwarantujesz – piątek, 11 czerwca, Baranowo
  5. Europiknik 2016 – niedziela, 12 czerwca, Rosnówko
  6. XV Ogólnopolski Turniej Strzelecki klubów HDK PCK, wtorek, 14 czerwca, Bolechowo
  7. V dzień Dziecka na Orliku w Mosinie – sobota, 18 czerwca, Mosina
  8. Gala Kobiet Przedsiębiorczych – wtorek, 21 czerwca, Poznań
  9. VII Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Folkloru Kids Fun Folk 2016 – od wtorku, 21 czerwca do niedzieli, 26 czerwca, powiat poznański
  10. Gran Turismo Polonia – od czwartku, 30 czerwca do soboty 2 lipca, Poznań

MAJ

  1. 44. Impreza Jeździecka Błękitna Wstęga Wielkopolski Memoriał Henryka Helaka – od niedzieli, 1 maja, do wtorku 3 maja, Iwno
  2. V bieg pod nazwą „10 km Szpot Swarzędz” – niedziela, 8 maja, Swarzędz
  3. V edycja Rodzinnej Majówki u Zamoyskich – sobota, 14 maja, Rokietnica
  4. Piknik Rodzinny „Bezpiecznie niesiemy szczęście”- sobota, 14 maja, Pobiedziska
  5. Kostrzyn MTB Maraton 2016 oraz Mistrzostwa Polski Małżeństw w Kolarstwie MTB – niedziela, 15 maja, Kostrzyn
  6. Jubileusz XXV-lecia Powstania Straży Granicznej – środa, 18 maja, Poznań
  7. XXVIII edycjaWiosennego Rajdu „Studenci Dzieciom” – sobota, 21 maja, Szamotuły
  8. II Mistrzostwa Strażaków OSP i PSP oraz Policjantów Powiatu Poznańskiego w biegu długodystansowym – 4 Kurdeszowa (Za)Dyszka – niedziela, 22 maja, Kostrzyn
  9. Turniej Królewski Okręgu Poznańskiego Strzeleckich Bractw Kurkowych – niedziela, 22 maja, Kórnik
  10. Mól Książkowy – konurs czytelniczy – środa, 25 maja, Murowana Goślina
  11. Aerofestival 2016 – od soboty 28 maja do  niedzieli 29 maja, Poznań
  12. Szkolenie „Czynniki środowiskowe jako istotny element w procesie leczenia dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi” – poniedziałek, 30 maja, Poznań

KWIECIEŃ

  1. VIII Rodzinnym Grand Prix Rokietnicy w biegach im. Dominiki – kwieciń, maj i wrzesień 2016 , Rokietnica
  2. Lodołamacze 2016 – piątek, 1 kwietnia, Poznań
  3. 68.rocznica Niepodległości Państwa Izrael – wtorek, 5 kwietnia, Poznań
  4. VI Regionalny Przegląd Pieśni Ludowej „Kukułeczka 2016”  – środa, 6 kwietnia, Tulce
  5. Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Myślenie prewidystyczne w naukach społecznych. Ekonomia-socjologia-filozofia” – od środy, 13 kwietnia do czwartku, 14 kwietnia, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  6. XV Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych Powiatu Poznańskiego – Ortograficzne Potyczki – piątek, 15 kwietnia, teren powiatu poznańskiego
  7. Konferencja V Wielkopolskich Dni Wody „Zagrożeni dla ujęcia wody w Mosinie” – kwiecień, Poznań
  8. XX Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych miasta Poznania i powiatu poznańskiego – środa, 20 kwietnia, Swarzędz
  9. II Charytatywny Bal Oficerski – piątek, 22 kwietnia, Centrum Hotelowo-Konferencyjne w Trzebawiu
  10. Dziesiąty Międzyszkolny Festiwal Piosenki Małolata – piątek, 22 kwietnia, Puszczykowo
  11. Szkolny konkurs fotograficzny „Osobliwości przyrodnicze w fotografii” – piątek, 29 kwietnia, Luboń

MARZEC

  1. 10 edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepsze opakowanie roku ART OF PACKAGING – poniedziałek, 7 marca, Poznań
  2. V Ogólnopolskie Forum Młodych Pianistów im. Gertrudy Konatkowskiej – od piątku, 11 marca do soboty, 12 marca, Poznań
  3. Akcja „Zając Wielkanocny dla przedszkolaków” – marzec, teren powiatu poznańskiego
  4. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – sobota, 19 marca, Kostrzyn
  5. VIII Wielkopolski Konkurs Koszy Wielkanocnych – niedziela, 20 marzec, Klub Sołecki w Cerekwicy, gm. Rokietnica
  6. Drzwi Otwarte w poznańskich Biurach Obrotu Nieruchomościami – środa, 30 marca, Poznań

LUTY

  1. Koncert Karnawałowy, 70lecie istnienia Orkiestry Dętej w Swarzędzu – niedziela, 7 lutego, Swarzędz
  2. XVI Konkurs Matematyczny – czwartek, 11 lutego, Szkoła Podstawowa w Suchym Lesie
  3. „Orginal Play. Dzieciństwo bez przemocu i lęku” – sobota, 13 lutego, Komorniki
  4. III Turniej XV Grand Prix Orlików i Żaków o Puchar Prezesa WZPN – sobota, 13 lutego do niedzieli, 14 lutego, GOSiR w Dopiewie
  5. 25-lecie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu – sobota, 20 lutego, Swarzędz
  6. XVIII międzynarodowe Zawody Strzeleckie „Romków” – sobota, 27 lutego, Poznań

STYCZEŃ

  1. II turniej XV Grand Prix w piłkę nożną Orlików i Żaków o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej – od soboty,  9 stycznia do niedzieli, 10 stycznia, GOSiR Dopiewo
  2. Mistrzostwa Polski Młodzików w tenisie – od poniedziałku, 11 stycznia do niedzieli, 17 stycznia, Centrum Tenisowe Sobota (Rokietnica)
  3. „Gramy by pomóc” – sobota, 16 stycznia, Klub HDK PCK w Poznaniu
  4. Bal Sportowca  – sobota, 30 stycznia, Gościniec „Winnica” w Sławicy

Redaktor: Adrianna Wulczyńska
4 stycznia 2017