Pieniądze z Unii Europejskiej dla szkół zawodowych

logo Gazety Wyborczej

Gazeta Wyborcza Poznań, 21 stycznia 2018

Nowy sprzęt w szkolnych pracowniach, remonty pomieszczeń, udogodnienia dla niepełnosprawnych, a także rozbudowa centrów kształcenia zawodowego – to tylko niektóre przedsięwzięcia edukacyjne już realizowane na terenie Poznania i powiatu poznańskiego. A kolejne konkursy właśnie ogłoszono. W ubiegłym roku miasto Poznań i powiat poznański zdobyły łącznie ponad 53 mln zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na poprawę kształcenia zawodowego. Projekt inwestycji w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej realizowany jest w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla tzw. Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF) Poznania. W praktyce oznacza to, że dofinansowanie dotyczy szeroko rozumianej aglomeracji poznańskiej. Wybrany już projekt obejmuje łącznie 25 placówek edukacyjnych z Poznania oraz sześć z powiatu.

Opublikowano: 22 stycznia 2018