Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Piknik na końskiej polanie

Na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku koło Mosiny odbył się, organizowany tradycyjnie na przełomie maja i czerwca przez Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie, którego organem prowadzącym jest Powiat Poznański, Piknik na końskiej polanie.

Imprezę przygotowali i przeprowadzili nauczyciele SOSW we współpracy z gospodarzem terenu, Joanną Kubisą. Była to już VII taka impreza zorganizowana przez Ośrodek z okazji Dnia Dziecka. W tym roku uczestnicy Pikniku bawili się pod hasłem „Wehikuł czasu – spotkanie dwóch epok”. Pogoda dopisała, a większość zaproszonych gości zaszczyciła imprezę swoją obecnością. Byli wśród nich m.in.: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Poznaniu: wicestarosta poznański Tomasz Łubiński czy też pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych Elżbieta Tonder.

Program Pikniku był bardzo bogaty, każdy z jego uczestników mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Można było odwiedzić średniowieczny salon piękności, były bańki mydlane, zajęcia plastyczne, zabawy w glinie, zagadki i quizy. Każdy z uczestników mógł również wziąć udział w warsztatach tkackich, a także sprawdzić swoje umiejętności sportowe w różnych konkurencjach. W programie znalazł się również przejazd bryczką.

Głównym wydarzeniem Pikniku był jednak pokaz jazdy konnej przygotowany pod kierunkiem Pawła Apolinarskiego (Apolinarski Group), podczas którego swoje znakomite umiejętności w jeździe konnej zaprezentowali uczniowie: Krystian Walenciak, Paweł Małecki, Damian Sokołowski i Rafał Rutkowski. Wszyscy widzowie byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności młodych kowbojów. Nie był to pierwszy pokaz utalentowanych jeźdźców. Prezentowali oni już z dużym powodzeniem swoje umiejętności na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas zawodów jeździeckich Cavaliada 2014.

Muzycznym akcentem zabawy był występ zespołu muzycznego Boom – Banda. Swoje wokalne umiejętności zaprezentowały uczennice: Małgosia Pieszak i Kinga Maćkowiak. W trakcie imprezy odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego przeprowadzonego pod hasłem „Gdzie kopyta poniosą”. Uczestnicy otrzymali nagrody i słodkie upominki. Były też kiełbaski z grilla, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, góralska kwaśnica, a na deser każdy mógł zjeść drożdżówkę, watę cukrową lub popcorn.

Autor: Marcin Dudek (SOSW im. J. Korczaka w Mosinie)

Opublikowano: 2 czerwca 2015