Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Piknik na Końskiej Polanie

2 czerwca, na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku koło Mosiny odbył się organizowany corocznie z okazji Dnia Dziecka “Piknik na Końskiej Polanie”. Tradycyjnie przygotowali go i przeprowadzili pracownicy i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie, prowadzonego przez Powiat Poznanski we współpracy z gospodarzem terenu, Joanną Kubisą. Główny ciężar odpowiedzialności wzięła na siebie społeczność internatu. Była to już VIII edycja tej imprezy. Patronował jej Powiat Poznański. Motto przewodnie tegorocznego pikniku to hasło „Wiosna, ach to Ty”.

Imprezę rozpoczął gościnnie występujący na Pikniku zespół wokalny „Tu My znad Wełny”. Program Pikniku był bardzo bogaty – każdy z jego uczestników mógł, więc znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jednym z ważniejszych wydarzeń dnia był „casting na kowboja”. W głównych rolach wystąpili wychowankowie ośrodka. Wielu wrażeń dostarczył także pokaz umiejętności w jeździe konnej. Nie lada gratką dla osób, które w czwartkowe przedpołudnie odwiedziły Baranówko było pokonywanie płonących przeszkód, demonstracja odwagi rumaków, popisy jeździeckie poznańskich policjantów. Widzowie mogli podziwiać stróżów prawa na czele parady konnej.

Muzycznym akcentem zabawy był występ ośrodkowych piosenkarzy. Wraz z akompaniującymi wychowawcami – śpiewająco wystąpiły uczennice ośrodka: Małgosia Pieszak, Kinga Maćkowiak i Wiktoria Schlachcikowska. Podczas imprezy można było też uczestniczyć w zajęciach w Pracowni Plastycznej „Pomaluj z Wiosną”. Wiele wrażeń dostarczyły dzieciom zabawy z gliną. Można było również sprawdzić swoje umiejętności sportowe w różnych konkurencjach. Uczestnicy przejażdżki bryczką podziwiali okoliczne, pełne uroku widoki.

Oprócz wrażeń duchowych organizatorzy zadbali także o podniebienia uczestników pikniku – można więc było uraczyć się kiełbaskami z grilla, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, góralską kwaśnicą, ciastem, drożdżówkami lub popcornem. Na zakończenie pikniku dokonano rozstrzygnięcia dwóch konkursów. Pierwszy to konkurs fotograficzny „Wiosna, ach to Ty” – na który wpłynęło ok. 120 zdjęć wykonanych przez uczniów i pracowników ośrodka oraz uczestników Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Efekty pracy fotografików można było podziwiać na przygotowanej wystawie. Nagrody z rąk Wicestarosty – Tomasza Łubińskiego oraz: pań dyrektor: Elżbiety Bijaczewskiej i Elżbiety Tonder otrzymali:

kategoria uczniowie
Dawid Ciesielski – I miejsce
Zuzanna Juska – II miejsce
Łukasz Młyńczak – III miejsce

kategoria pracownicy
Krzysztof Staszewski – I miejsce
Łukasz Mańkowski – II miejsce
Kamila Błoszyk – III miejsce

Drugi konkurs nosił tytuł „Najciekawszy i najbarwniejszy strój wiosenny”. Tutaj pierwsze miejsce zdobył Hubert Ceglarek, druga lokata przypadła Marcelinie Rozmiarek, a trzecie miejsce zajęła Emilia Kucharczyk.

Autor: Marcin Dudek, Jerzy Pelowski

Opublikowano: 7 czerwca 2016