Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Piknik na Końskiej Polanie

Pokazy jazdy konnej, dmuchany zamek oraz liczne konkursy to tegoroczne atrakcje “Pikniku na Końskiej Polanie” który odbył się 26 maja, na terenie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia w Baranówku koło Mosiny.

Piknik przygotowali i przeprowadzili pracownicy i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka w Mosinie, prowadzonego przez powiat poznański we współpracy z gospodarzem terenu, Joanną Kubisą. Główny ciężar odpowiedzialności wzięła na siebie społeczność internatu. Była to już IX edycja tej imprezy. Patronował jej Powiat Poznański. Motto przewodnie tegorocznego pikniku to hasło „Zaakcentuj wiosnę nakryciem głowy”.

Imprezę rozpoczął występ Wiktorii Szlachcikowskiej, która zaprezentowała trzy utwory: “Ballada o nocy czerwcowej”, “Stand by Me” oraz “Nie płacz Ewka”. Program Pikniku był bardzo bogaty – każdy z jego uczestników mógł, więc znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Wielu wrażeń dostarczył także pokaz umiejętności w jeździe konnej zaprezentowany przez uczniów Ośrodka. Pani Zofia Czwojdrak dała pokaz ujeżdżenia a kadryl konny wykonały amazonki trenujące pod kierunkiem Pana Romana Kusza. Wśród atrakcji były także zabawy z chusta klanza, dmuchany zamek oraz stoiska rękodzielnicze.

Oprócz wrażeń duchowych organizatorzy zadbali także o podniebienia uczestników pikniku – można więc było uraczyć się kiełbaskami z grilla, pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, ciastem oraz drożdżówkami. Na zakończenie pikniku dokonano rozstrzygnięcia dwóch konkursów. Pierwszy to konkurs fotograficzny „Majowa polana” – na który wpłynęło ponad sto zdjęć wykonanych przez uczniów i pracowników ośrodka oraz uczestników Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Efekty pracy fotografików można było podziwiać na przygotowanej wystawie. Drugim był konkurs na “Wiosenne nakrycie głowy”.

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 26 maja 2017