Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Piknik Rodzinny w Owińskach

W sobotę, 24 maja, w Parku Orientacji Przestrzennej, przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach odbył się Piknik Rodzinny, połączony z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego oraz 10-leciem członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Dzięki ciekawie zaplanowanemu programowi oraz znakomitej pogodzie frekwencja podczas pikniku zaskoczyła nawet organizatorów. Gości, którzy zawitali do Owińsk, oficjalnie powitali Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz Maria Tomaszewska, dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.

Organizatorzy pikniku przygotowali mnóstwo atrakcji, przede wszystkim dla najmłodszych. Przez cały czas trwania imprezy goście mieli okazję zapoznawać się z tajnikami zdrowej żywności, mogli spróbować lodów wytwarzanych metodą tradycyjną czy też skosztować wojskowej grochówki. Jak na majówkę przystało nie mogło również obyć bez wielkiego grillowania.

Najmłodsi uczestnicy pikniku koncentrowali się natomiast na konkurencjach wewnątrz obozu Indian i Kowbojów. Jednym z akcentów pikniku było też wręczenie nagród w Samochodowym Rajdzie Turystycznym po Powiecie Poznańskim organizowanym przez Eugeniusza Jacka wspólnie z Powiatem Poznańskim. W trakcie imprezy uhonorowano także najlepszych gastronomów powiatu.

Zwieńczeniem pikniku był występ Majki Jeżowskiej. Ku zdziwieniu niektórych koncert okazał się znakomitą rozrywką nie tylko dla dzieci, ale też dla ich rodziców.  Wcześniej artystka, na specjalnym stoisku Starostwa Powiatowego rozdała mnóstwo autografów oraz pozowała do zdjęć.

W trakcie pikniku rozstrzygnięty został również konkurs „Dotknij świata, dotknij słowa”, który był zorganizowany przy okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Zadaniem jego uczestników było rozwiązanie i przetłumaczenie zagadki, którą otrzymali napisaną w druku wypukłym.

Oto lista nagrodzonych: Mikołaj Ratajczak, Aleks Litka, Magda Mikołajczak, Oliwia Litka, Zosia Gołębiewska, Emilka Wałowska, Gabrysia Wałowska, Gabrysia Wiśniewska, Jan Wojtylak, Mikołaj Ludwiczak i Michał Lewiński.

Opublikowano: 26 maja 2014