Piknik w Bolechowie przyciągnął tłumy (16.09.2018)

epoznan logo

W sobotę odbył się piknik „Bezpieczni w powiecie poznańskim”. Zgodnie z zapowiedziami na pikniku nie zabrakło atrakcji. Najmłodsi mogli między innymi wziąć udział w warsztatach z lizaków. Były też konkursy, pokazy pirotechniczne a także możliwość wejścia do środka stymulatora z dymem, który na co dzień służy do ćwiczeń strażakom, gdzie uczą się jak reagować w sytuacjach zagrożenia i jak walczyć ze stresem.

Festyn „Bezpieczni w Powiecie Poznańskim” to nie tylko zabawa, ale też edukacja. Zabawie i rozrywce towarzyszyły też lekcje bezpieczeństwa prowadzone przez przedstawicieli straży pożarnej, policji oraz straży granicznej. Podczas festynu strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu poznańskiego odebrali nowy specjalistyczny sprzęt. Hasło „Bezpieczni w powiecie poznańskim” niesie ze sobą miliony złotych, które wydajemy na sprzęt, szkolenia, budowę strażnic, czy komisariatów. Przez minione lata wydaliśmy na bezpieczeństwo 13 milionów złotych – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański, który zadeklarował współfinansowanie rozbudowy JRG nr 8 w Bolechowie. Jeśli doposażamy, dofinansowujemy szkolenia dla służb ratunkowych, to możemy być spokojni, że będą oni pilnować naszego bezpieczeństwa – dodał.

epoznan.pl

Opublikowano: 17 września 2018