Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Piknik z Motoryzacją w Wirach

27 sierpnia odbędzie się VII Piknik z Motoryzacją Wiry 2017. Impreza zainicjowana w 2011 roku przez sołtysa Wir – Dominika Występskiego i organizowana pod jego przewodnictwem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Połączenie świata motoryzacji z imprezą kulturalną otwartą dla wszystkich, to w wielkim skrócie temat tego wydarzenia.

W tym roku dla tych, którzy przyjadą na Piknik czeka sporo atrakcji, m.in: Konkurs Elegancji dla pojazdów zabytkowych, militarnych i sportowych, Moto-Parada ulicami Wir, prezentacja najnowszych modeli wystawianych przez dealerów, konkursy dla publiczności, Skoda Auto Szkoła, pokazy walk w formule K1, atrakcje dla najmłodszych oraz wielka akcja charytatywna “Panny Młode”. W  godzinach popołudniowych na teren Pikniku przyjedzie około 100 Pań w sukniach ślubnych na motocyklach. W tym czasie zbierane będą środki na pomoc dla Kacperka z Lubonia.

To nie koniec atrakcji, bo od godz 18.00 rozpoczną się koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie Kuba Płucisz i jego Goście. Kuba Płucisz, to założyciel zespołu IRA, gitarzysta i kompozytor. W Wirach wystąpi na scenie z takim świetnymi wokalistami jak: Ewa Urban, Damian Ukeje i Łukasz Drapała. To będzie solidna dawka rocka na najwyższym poziomie.

Program imprezy
godz. 10.00 – Rejestracja uczestników – pojazdy wystawowe
godz. 12.15 – oficjalne otwarcie VII Pikniku z Motoryzacją
godz. 12.20 – 14.20 – Konkurs Elegancji – pojazdy wystawowe – scena
godz. 14.30 – Fabulous Anima – pokazy taneczne
godz. 12.30-15.30 – Konkurs Skody Auto Szkoła– teren Pikniku
godz. 13.00-15.00 – Konkurs plastyczny dla dzieci – Pojazd Marzeń – teren Pikniku strefa dla najmłodszych
godz. 13.00-15.00 – Grand Prix Wir – Tor Carrera, konkurencja dla dzieci i dorosłych – teren Pikniku
godz. 14.30 – przyjazd Panien Młodych na motocyklach na teren Pikniku – Akcja Charytatywna Fundacji Mają Przyszłość.
godz. 15.00-15.45 – Fabulous Anima & Dj – scena
godz. 15.00- 15.45 – Moto-Parada ulicami Wir
godz. 15.45-16.00 – Wręczenie nagród
godz. 15.45-16.45 – Auto Moto Show prezentacja najnowszych modeli wystawianych przez Dealerów, prezentacja ciekawych pojazdów wystawowych, wręczenie nagród – Konkurs Elegancji, rewia Fabulous Anima
godz. 16.45 – uroczyste wręczenie pucharu od Starosty Poznańskiego, wręczenie pucharów dla właścicieli najpiękniejszych pojazdów obecnych na Pikniku.
godz. 17.00-18.00 – Blok Sportowy – prowadzenie Łukasz Szulc mistrz Kick-boxingu z klubu sportowego Shootboxer Mosina, konkurencje sprawnościowe dla dorosłych i dzieci oraz pokazowe walki w formule Kick – boxing i K1.
godz. 18.00- 18.40 – Koncert zespołu – Antigravity
godz. 19.00 – Koncert Gwiazdy Wieczoru – Kuba Płucisz i Goście