PKM – projekt doceniony (08.10.2018)

nowiny lokalne

Stowarzyszenie Metropolia Poznań i samorząd województwa wielkopolskiego otrzymały główną nagrodę w kategorii idea w III edycji konkursu „Nagroda imienia Jerzego Regulskiego”. Kapituła konkursu doceniła Stowarzyszenie i samorząd województwa za projekt Poznańska Kolej Metropolitalna.

Poznańska Kolei Metropolitalna (PKM) jest wspólnym przedsięwzięciem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego oraz gmin i powiatów położonych wzdłuż linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego. Jest to system regularnych kolejowych połączeń regionalnych oparty na zasadzie solidaryzmu wszystkich samorządów współuczestniczących w projekcie, współfinansowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, Powiat Poznański oraz położone – wzdłuż 9 linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego – gminy i powiaty aglomeracji poznańskiej, o częstotliwości kursowania pociągów w godzinach szczytu przewozowego co 30 minut, zapewniający pasażerom odpowiedni komfort podróżowania. Od 10 czerwca PKM funkcjonuje na liniach – do Nowego Tomyśla, Wągrowca, Jarocina i Grodziska Wielkopolskiego, natomiast od 9 września na linii do Swarzędza.

Nowiny Lokalne

Opublikowano: 11 października 2018