Podpisanie umowy w ZS nr 1

W Swarzędzu została podpisana umowa między Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, którego organem prowadzącym jest Powiat Poznański, a CLIP Logistics Sp. z o.o. Swarzędz – Jasin. Zespół Szkól reprezentował dyrektor szkoły Przemysław Jankiewicz, natomiast firmę CLIP Logistics dyrektor ds. inwestycji firmy Agnieszka Hipś. W spotkaniu uczestniczyli również Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański oraz Justyna Staniszewska koordynator ds. administracji CLIP Logistics.

Podpisana umowa dotyczy współpracy w zakresie nauki zawodu w klasach logistycznych. Szkoła wraz z firmą CLIP Logistics zadeklarowały szeroką współpracę w ramach szkolenia zawodowego. CLIP Logistics obejmie patronatem uczniów czteroletniego technikum w zawodzie technik logistyk, umożliwiając odbycie na terenie zakładu zajęć teoretycznych, laboratoryjnych oraz praktycznych na poziomie II i III klasy, zgodnie z programem nauczania w zawodzie.

Podpisanie umowy wiązało się również z utworzeniem klasy patronackiej o profilu technik logistyk. Jej uczniowie będą mogli uczestniczyć w kursach oraz szkoleniach, które pozwolą zdobyć im dodatkowe kompetencje zawodowe. Podczas odbywania praktyk w firmie, uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami zawodu. Firma CLIP Logistics wsparła szkołę w zakresie tworzenia bazy pomocy dydaktycznych do kształcenia logistyków, wyposażając salę logistyczną oraz zapewniając niezbędne materiały do nauki.

Autor: Anita Obrębska (ZS1 Swarzędz)

Opublikowano: 9 lutego 2016