Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Lut 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Policja ma nowe auta

Komenda Miejska Policji w Poznaniu ma trzydzieści nowych aut. Zostały one zakupione przy wsparciu finansowym powiatu poznańskiego, gmin powiatu poznańskiego, Urzędu Miasta Poznania oraz z budżetu państwa. Uroczyste przekazanie aut odbyło się 14 lutego. Kluczyki do nowych aut wręczał m.in. starosta poznański Jan Grabkowski.

Ze środków powiatu poznańskiego – łączna kwota dofinansowania wyniosła 284 tysiące złotych – zakupiono cztery samochody osobowe Opel Astra w wersji nieoznakowanej, które trafią do komisariatów w Mosinie, Pobiedziskach, Swarzędzu i Tarnowie Podgórnym. Powiat wsparł również zakup Opla Insignia, który otrzymała Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

– Samochody kupujemy po to, aby policja była sprawna i skuteczna. Chcemy by funkcjonariusze byli wyposażeni w nowoczesny sprzęt. Dbamy o bezpieczeństwo w powiecie poznańskim w różnych aspektach. Nie tylko wspieramy zakup aut, ale także budujemy i modernizujemy komisariaty. Samochody będą wykorzystane do celów operacyjnych, część z nich wyposażona jest w radary. Nie warto więc szarżować po drogach powiatu – podkreślił Jan Grabkowski.

Cześć samochodów zakupiono także ze środków gmin powiatu poznańskiego. Dzięki temu dwa radiowozy oznakowane Opel Astra pojawią się w komisariacie w Dopiewie, a trzy radiowozy oznakowane typu Suv-Opel Mokka trafią do komisariatów w Rokietnicy, Suchym Lesie i Tarnowie Podgórnym. Komendę Miejską Policji przy zakupie aut wsparł również Urząd Miasta Poznania oraz budżet państwa.

W sumie na policyjnym parkingu pojawiło się aż trzydzieści nowych samochodów. – To ułatwi i usprawni naszą pracę. Dzięki nim będziemy działać szybciej i skuteczniej. Część z aut jest oznakowana, a inne nie. Po to, by na drogach było bezpiecznej. A to bardzo istotne, bo w wyniku wypadków cały czas ginie w Polsce bardzo dużo osób. Rocznie jest to prawie trzy tysiące – powiedział Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Maciej Nestoruk.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 14 lutego 2018